To koniec Witek?! Borys Budka wygadał się na antenie

2021-08-26 14:35
Elżbieta Witek
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Elżbieta Witek

Elżbieta Witek pożegna się z funkcją marszałka Sejmu? Takiego scenariusze chce zdecydowana większość posłów opozycji, którym zdecydowanie nie podobała się decyzja marszałek o reasumpcji jednego z głosowań podczas posiedzenia Sejmu 11 sierpnia. Czy faktycznie uda się ją odwołać?

Elżbieta Witek wzbudziła w opozycji ogromne emocje, gdy zarządziła reasumpcję głosowania, którą jak sama mówiła, konsultowała z pięcioma prawnikami. Później okazało się, że jedynie powołała się na opinie sprzed, w których prawnicy omawiali zupełnie inny przypadek. Opozycja zapowiedziała, ze będzie chciała odwołać Elżbietą Witek. Czy faktycznie jest to możliwe? Na ten temat wypowiedział się Borys Budka z KO na antenie Radia TOK FM. – Na dziś brakuje trzech głosów, by wniosek był zakończony sukcesem. Pracujemy nad tym. Im bliżej 15 września, tym więcej będziemy wiedzieć – mówił. - To było dobre spotkanie wszystkich klubów i kół opozycyjnych, rozmawialiśmy o tym jak przywrócić normalność w Sejmie. Normalne, demokratyczne procedury, normalne traktowanie opozycji, dialog, funkcję kontrolną Sejmu. Doszliśmy do wniosku, że jedyną możliwością jest zmiana na stanowisku marszałka Sejmu i odpowiednie zmiany w Prezydium Sejmu. Żeby to zrobić, trzeba mieć większość. Daliśmy sobie dwa tygodnie na to, żeby nad tą większością popracować – stwierdził w rozmowie z PAP-em. Jednak aby odwołanie się udało, potrzebny jest kandydat na marszałka Sejmu, którego wszyscy poprą. Borys Budka stwierdził, ze na razie w czasie rozmów nie padały żadne konkretne nazwiska.

Zobacz: Marszałek Sejmu zostanie odwołana? Wszystko wyszło na jaw, znaczące słowa polityka

Sonda
Czy Elżbieta Witek powinna zostać zdymisjonowana z funkcji Marszałka Sejmu?
Grzegorz Braun wyrzucony z obrad sejmu! Kłótnia z marszałek Elżbietą Witek.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE