To „Super Express” wymusił emeryturę bez podatku. Teraz wejdzie w życie

2021-07-31 5:46
Emeryci
Autor: Shutterstock

Większość seniorów od stycznia zauważy więcej pieniędzy na koncie, bo od ich emerytury nie będzie odprowadzany podatek dochodowy. My też mamy powód do radości, bo... dopięliśmy swego. „Super Express” już w 2008 r. domagał się zwolnienia świadczeń seniorów z PIT, aby najstarszym Polakom żyło się lepiej!

Emerytury wyższe nawet o 186 zł

Losy seniorów są bardzo ważne dla redakcji „SE”. Nieustannie apelujemy do rządu i parlamentu o takie zmiany legislacyjne, aby najstarsi Polacy mieli jak najwyższe świadczenia. Od stycznia 2022 r. wejdą w życie przepisy, które obniżą podatki dla większości obywateli, co przełoży się na to, że emerytury do 2500 zł brutto zostaną całkiem zwolnione z podatku. Świadczenia niektórych wzrosną dzięki temu nawet o 186 zł.

Czy to będzie nowe auto Andrzeja Dudy? Oto Mercedes S680 Guard

Posłuchajmy bohaterów. Co dziś Powstańcy Warszawscy chcą przekazać młodym

Rządowa propozycja nie dla wszystkich

Mamy niesłychaną satysfakcję, bo o zniesienie danin dla emerytów aktywnie staramy się od dawna, a dokładnie od 2008 r., kiedy w redakcji przygotowaliśmy projekt takich zmian w ustawie o PIT, by zwolnić seniorów z obowiązku odprowadzania podatku. Ówczesny redaktor naczelny „SE” Sławomir Jastrzębowski (53 l.) złożył w Kancelarii Sejmu wniosek o zarejestrowanie Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej wraz z projektem ustawy i podpisami  obywateli – Czytelników naszej gazety. W komitecie znaleźli się m.in. aktorka Katarzyna Łaniewska (†87 l.) i reżyser Kazimierz Kutz (+89 l.). Nasz postulat wsparli też: socjolożka Jadwiga Staniszkis (79 l.) oraz aktorzy Jan Nowicki (82 l.) i Alina Janowska (†94 l.).

Nadchodzi ogromna drożyzna. Te usługi zdrożeją o 30 proc.

Propozycja „SE” różniła się od pomysłu PiS zaproponowanego w Polskim Ładzie (podwyższenie kwoty wolnej od podatku), ponieważ z ustawy o PIT chcieliśmy wyłączyć wszystkich emerytów. Rządowa propozycja zwolni z podatku tylko osoby najuboższe, a najzamożniejsi emeryci dostaną nawet nieco mniejsze świadczenia. ABR

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE