Tomasz Lis oskarża: Andrzej Duda przynosi pecha na Tokio 2020

2021-07-25 19:32
Andrzej Duda
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS

Polscy sportowcy na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 nie odnoszą niestety sukcesów. Popularny dziennikarz Tomasz Lis znalazł winnego porażki olimpiczyków. Jest nim… prezydent Andrzej Duda! Dlaczego? Bo odkąd pojechał oglądać wydarzenie z bliska, przynosi tylko pecha.

Zła passa przez obecność głowy państwa?

Igrzyska w Japonii rozpoczęły się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Polscy sportowcy w Tokio nie dają kibicom powodu do satysfakcji. Codziennie oglądamy zmagania naszych reprezentantów na olimpiadzie, lecz zamiast sukcesów, są porażki i co chwila ktoś z ekipy biało-czerwonych ktoś odpada. Trudno wytłumaczyć złą passę Polaków, lecz niektórzy mają pewne podejrzenia…

Imieniny Anny Komorowskiej: lodziki i piwko. Prezydent zadowolony

Super Express w Japonii. Jak wygląda śniadanie w hotelu w Tokio?

Lis wypomina Dudzie wpadkę

Redaktor naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis obarcza winą za niepowodzenia sportowców, prezydenta Andrzeja Dudę. Dlatego, że głowa państwa pojechała do Tokio kibicować olimpijczykom. Lis wypomina też wpadkę prezydenta, który podczas przemówienia stwierdził, że Polacy na przełomie lat 30. i 40. współpracowali z Japończykami. A jak wiadomo, Japonia podczas II wojny światowej stała po stronie Niemiec. Co prawda dziennikarz nie napisał wprost, że chodzi mu o Andrzeja Dudę, ale łatwo się domyślić o kogo chodzi. – "Facet zdążył się wygłupić i przynieść naszym pecha. Niech wraca dokończyć wakacje” – taki wpis zamieścił dziennikarz na Twitterze.

Szok! Siostrzeniec Morawieckiego poszedł do mediów i zdradził wszystko

Nieco później Tomasz Lis udostępnił mem z prezydentem Dudą, który potwierdza jego tezę o prezydenckim pechu. I dopisał „Wraca kibicować PiS-owi. Jest szansa”. Czyżby głowa państwa miała teraz przynieść pecha PiS? To się okaże.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE