Tomasz Zimoch odszedł z klubu Koalicji Obywatelskiej. „Transfery lubią ciszę”

2021-03-02 18:53 TWO
Tomasz Zimoch
Autor: Wikipedia

Tomasz Zimoch złożył 2 marca rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej. Był "jedynką" KO w Łodzi podczas wyborów parlamentarnych w 2019 roku. Uzyskał mandat posła IX kadencji, otrzymując 47. 648 głosów. - Tomasz Zimoch złożył dziś pismo o rezygnacji z członkostwa w klubie. Pismo jest jednozdaniowe, Poseł nie wyjaśnił w nim przyczyn swej decyzji - poinformował PAP rzecznik PO Jan Grabiec.

Nieoficjalnie od polityków Koalicji Obywatelskiej można usłyszeć, że współpraca z Zimochem od dłuższego czasu nie układała się dobrze. Samym Tomasz Zimoch nie odniósł się do sprawy swojej rezygnacji. W ostatnim czasie jego nazwisko często przewijało się w kontekście ewentualnych transferów do nowo utworzonego sejmowego koła Polska 2050 Szymona Hołowni. Polityk był pytany, czy przejdzie do ruchu Szymona Hołowni. - Transfery lubią ciszę - odpowiedział. Na razie nie ma informacji świadczących o tym, że Zimoch przejdzie do klubu Szymona Hołowni. Mówi się, że prawdopodobnie pozostanie posłem niezrzeszonym.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Jesteśmy skazani na szczepionki z Chin. Wirusolog prof. Włodzimierz Gut ujawnia

Rząd będzie walczył ze szpitalami. Ministerstwo Zdrowia zapowiada konsekwencje

Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński: Ziobro przerasta wszystkich w PiS

- Wyniosłość i salonostwo PO przenosi się na klub. Ludzie Platformy nazywani są "wielepami", bo zawsze uważają, że wiedzą wszystko lepiej. Jeśli nie dokona się teraz przeobrażenia, nie określi się celów, nie będzie się myślało perspektywicznie, to nigdy nie wygra się z PiS-em - mówił wywiadzie z "Gazetą Wyborczą" Tomasz Zimoch.

Tomasz Zimoch to znany komentator sportowy, w przeszłości związany z Polskim Radiem. Do polityki wszedł w 2019 roku za namową ówczesnego lidera PO Grzegorza Schetyny, który zaproponował mu start z miejsca pierwszego listy KO w Łodzi.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze