“Totalny odlot”. Konfederacja komentuje pomysł Suskiego

2022-01-21 15:02
JKM
Autor: WREALU24 JKM

Marek Suski (64 l.) przedstawił projekt nowelizacji kolejnej ustawy. Zakłada ona, że w polskich rozgłośniach powinno być emitowane 50 proc. rodzimej muzyki, z czego 80 proc.w godzinach od 5 do 24. Ponadto premiowane ma być granie nowych utworów oraz muzyki debiutantów. Projekt zdecydowanie nie spodobał się Konfederacji, która wypowiedziała się na ten temat w mediach społecznościowych.

Janusz Korwin-Mikke (80 l.) uznał pomysł za “totalny odlot”. Jak wskazał - “wolność to prawo do słuchania czego chcę, w języku, jaki chcę”. Korwin podzielił się także mocną opinią - “tylko przegrywy co robią chłam, boją się konkurencji”. “ Ja tam robię prawilny rap i nawet Eminema się nie boję” - dodał we wpisie na Twitterze i dołączył do niego zdjęcie w kaszkiecie. 

Głos w sprawie zabrał również Artur Dziambor (40 l.) We wpisie na Twitterze stwierdził, że “jako anglista stanowczo protestuje” przeciwko pomysłowi Suskiego. Dziambor zauważył, że “słuchanie ulubionych piosenek w obcym języku, rozumienie ich treści i śpiewanie, to chyba najprzyjemniejsza forma nauki”. “A po polsku to wiadomo, rap” - dodał Dziambor i przypomniał swoje nagranie z #hot16challenge2. 

Nowelizacja ustawy 

Podczas czwartkowej konferencji proasowej Marek Suski przedstawił kolejną propozycję nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Tym razem chodzi o promocję muzyki polskiej i zagranicznej emitowanej w rodzimych mediach, przede wszystkim w rozgłośniach radiowych. 

- To ustawa, która zmienia ilość polskiej muzyki w polskich mediach. Ustawa przewiduje 50 proc. miesięcznego czasu nadawania w programie utworów muzyczno-słownych. I proponujemy co najmniej 80 proc. w godz. 5-24. I tutaj jest jeszcze jeden element, taki bonus dla debiutantów - czas antenowy zespołów czy utworów muzycznych, które byłyby zespołami bądź utworami debiutanckimi, będą liczone jako 300 proc. czasu antenowego - mówił Suski. 

Sedno Sprawy - Waldemar Kraska
Sonda
Podoba ci się pomysł Marka Suskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE