Trzaskowski nie przyjdzie na zaprzysiężenie Dudy. Ujawnił POWODY. Chodzi o DZIECI

2020-08-04 20:56 CHA
Rafał Trzaskowski
Autor: East News Rafał Trzaskowski

Na czwartek 6 sierpnia zaplanowano uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, podczas którego odbędzie się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na urząd prezydenta. W Sejmie zabraknie wielu polityków. Jedni tłumaczą się strachem przed epidemią koronawirusa, inni wprost bojkotują zaprzysiężenie, twierdząc, że wybory nie były uczciwe. Okazuje się, że na Zgromadzeniu Narodowym zabraknie także rywala Dudy w wyborach – Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy ujawnił powody nieobecności.

- Po pierwsze ja nie jestem członkiem Zgromadzenia Narodowego, ale nie ma mnie po prostu w Warszawie – powiedział na antenie „Polsat News” Trzaskowski. Okazało się, że chodzi o dzieci polityka. - Obiecałem dzieciom, że się nimi zajmę, właściwie chyba po właściwie 18 weekendach pracy bez przerwy – stwierdził. Dopytywany przez dziennikarza, czy to świadomy bojkot odparł: „Nie. Ja uważam, że nie ma co bojkotować tego Zgromadzenia Narodowego”.

ZOBACZ TEŻ: Niebywałe! Posłowie AWANTURUJĄ się o MASECZKI. Nie chcą ich na imprezie Dudy


Przypomnijmy, że w uroczystości nie wezmą też udziału m.in. Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski. Na wydarzenie stawią się inni kandydaci na prezydenta: Władysław Kosiniak-Kamysz, Robert Biedroń i Krzysztof Bosak. Uroczystość ma odbyć się z zachowaniem rygorów sanitarnych takich jak maseczki.

Robert Winnicki - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze