Trzaskowski pęka z dumy! Dostał zaproszenie. Będzie przemawiał w debacie amerykańskiego Kongresu

2021-11-26 14:56
Trzaskowski pęknie z dumy! Dostał zaproszenie do USA
Autor: Marcin Wziontek Trzaskowski pęknie z dumy! Dostał zaproszenie do USA

Rafał Trzaskowski ma powód do zadowolenia. Prezydent Warszawy został zaproszony, by wystąpić w Kongresie. Polityk ma zabrać głos na temat stanu demokracji w Polsce. - Wiem, jak duża jest to odpowiedzialność, dlatego przed wysłuchaniem w Kongresie spotkam się z ekspertami, aby wypracować stanowisko, które będzie wspólnym i obiektywnym głosem wielu środowisk w kwestii kondycji polskiej demokracji - zapewnił Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy został zaproszony, by w Kongresie powiedzieć słowo na temat stanu demokracji w Polsce oraz w Europie Środkowej. Jak donosi Interia.pl debata, do której został zaproszony Trzaskowski, odbędzie się online. W mediach społecznościowych Trzaskowski powiadomił, że wystąpienie jest planowane na 2 grudnia i dodał, że: To nie pierwszy raz, kiedy amerykańscy kongresmeni dyskutują o sytuacji w Polsce czy na Węgrzech, ale pierwszy, kiedy do takiej rozmowy zostaje zaproszony prezydent Miasta Stołecznego Warszawa. Rafał Trzaskowski wie, że jego wystąpienie to ważna sprawa, dlatego postanowił przed wylotem do USA dobrze się przygotować i spotkać z ekspertami.

Trzaskowski pęknie z dumy! Dostał zaproszenie do USA

Prezydent Warszawy przekazał, że oprócz niego w Kongresie głos zabiorą jeszcze inni prezydenci miast Europy: - Oprócz mnie, w dyskusji w Kongresie USA wezmą udział burmistrzowie Budapesztu, Pragi i Bratysławy, czyli wszyscy założyciele Paktu Wolnych Miast. Dziękuję za docenienie naszej inicjatywy, zaangażowania i dotychczasowych prac na rzecz silnych i sprawnie rozwijających się miast, wspólnej walki o bezpośrednie finansowanie samorządowych projektów z funduszy unijnych, wspólnych wartości demokracji, wolności czy walki z populizmem, nacjonalizmem i zmianami klimatycznymi.

CZYTAJ TEŻ>>>Najnowszy sondaż po rajdzie Tuska! Te wyniki mówią wszystko o poparciu PiS

Sonda
Jak Warszawą rządzi Trzaskowski?
Nowa pełnomocnik prezydenta Trzaskowskiego dla "Super Expressu": Jest we mnie optymizm
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE