Trzaskowski zrobił użytek z języka. POSŁUCHAJ, jak mówi kandydat PO. Wybory 2020

2020-06-16 18:10
Rafał Trzaskowski poszukuje pulchnej kobiety!
Autor: ŁUKASZ GĄGULSKI/SUPER EXPRESS Rafał Trzaskowski poszukuje pulchnej kobiety!

Rafał Trzaskowski znany jest z płynnej, biegłej znajomości angielskiego, której nabył przez kilka lat pracy w instytucjach Unii Europejskiej. Podczas wtorkowego briefingu prasowego, kiedy przedstawiał członków swojego zespołu do spraw bezpieczeństwa narodowego, miał okazję zrobić z niego użytek. I zrobił to dobrze.

Podczas wtorkowej konferencji Trzaskowski usłyszał pytanie od dziennikarza serwisu Reuters. Dotyczyło oceny materiału "Wiadomości" TVP, dotyczącego rzekomego zaspokojenia roszczeń organizacji żydowskich przez kandydata PO w wyborach. Padło również pytanie o rozdział państwa i Kościoła. Trzaskowski odpowiedział na pytanie dziennikarza również po angielsku.

Prezydent Warszawy przypomniał, że jako minister administracji był odpowiedzialny za stosunki państwo-Kościół. Wyjaśnił, że chociaż ma szacunek do Kościoła, to rozdział od państwa powinien być oczywisty. W kwestii oceny materiału "Wiadomości" stwierdził, że jest to "wrażliwy temat" i powinien być poddany dyskusji. Wyraził też zaskoczenie poruszeniem tematu roszczeń organizacji żydowskich w trakcie kampanii wyborczej. 

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Express Biedrzyckiej - Gość: Sławomir Nitras
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE