Trzecia dawka szczepionki dla młodszych roczników? Kraska wyjaśnia

2021-10-15 10:18
Szczepienie
Autor: Unsplash Trzecia dawka szczepionki dla młodszych roczników?

Trzecia dawka szczepionki przeciwko koronawirusowi dostępna dla wszystkich dorosłych? Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przyznał dziś, że rząd rozważa taki scenariusz. Jak na razie trzecią dawkę szczepionki mogą przyjmować osoby powyżej 50. roku życia i pracownicy służby zdrowia. Kraska odniósł się też do szczepień dzieci powyżej 5. roku życia.

Trzecią dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi przyjęło w Polsce już ponad 350 tys. osób. Dostępna jest ona dla pracowników ochrony zdrowia i osób powyżej 50. roku życia. Europejska Agencja Leków w zeszłym tygodniu zatwierdziła trzecią, przypominającą dawkę dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia. W związku z tym rząd rozważa rozszerzenie grupy osób, które będą mogły przyjąć trzecią dawkę szczepionki. - W tej chwili to rozważamy i myślę, że ta decyzja będzie w niedługim czasie podjęta zgodnie z rekomendacją EMA - powiedział na antenie Polsat News Waldemar Kraska. Wiceminister zdrowia odniósł się również do planów dotyczących zatwierdzenia szczepionki dla dzieci powyżej 5. roku życia. I tutaj rząd będzie opierał się na rekomendacjach Europejskiej Agencji Leków, a decyzja ma zapaść już niedługo. - Europejska Agencja Leków twierdzi, że rekomendacja będzie na przełomie października i listopada, jeśli taka się pojawi, to myślę, że ta szczepionka będzie także w naszym kraju - zaznaczył wiceszef resortu zdrowia.

Nie przegap: 

- Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19. Czy wydłuża certyfikat covidowy?

- Były minister, poseł PiS Jerzy Polaczek do Polaków: Szczepcie się! Bo ja ledwo przeżyłem

W naszej galerii pod sondą możesz zobaczyć, jak antyszczepionkowcy grożą profesorowi Krzysztofowi Simonowi

Sonda
Zaszczepiłeś się już przeciwko COVID-19?
Koronawirus może uszkodzić słuch nieodwracalnie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE