Trzecia dawka szczepionki w Polsce. Oto plany rządu

2021-08-04 11:53
Szczepionka przeciwgrzybicza może złagodzić objawy choroby Leśniowskiego-Crohna?
Autor: Getty Images

Trzecia dawka szczepionki ma skutecznie chronić przed wariantem Delta. Jak twierdzi producent leku: "trzecia dawka Pfizer/BioNtech silnie zwiększa ochronę". Poziomy przeciwciał mają być wyższe pięciokrotnie, niż po dwóch dawkach. Jednak nie wszystkim będzie należał się ten przywilej. Dziennikarz RMF FM dotarł do planów resortu.

Według doniesień RMF FM dodatkowa dawka szczepionki ma przysługiwać grupom wybranym. Należą do niej seniorzy oraz osoby poważnie chore. 

- Szczepienie, które przeszły te osoby, po jakimś czasie trzeba wzmocnić, trzeba je przypomnieć. Jeśli wdrożymy to rozwiązanie, wskażemy na pewno wybrane grupy, które będą musiały przyjmować trzecią dawkę. To na razie jest w kwestii decyzji rządowej Rady Medycznej - mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z RMF FM.

Najprawdopodobniej ostateczna decyzja Rady Medycznej zapadnie jeszcze w tym miesiącu. Wiele innych krajów już wie, jak zarządzi trzecią dawką. W Niemczech właśnie wyżej wymienione grupy otrzymają trzecią dawkę. Inną informacją jest podanie kolejnej dawki preparatem różniącym się od poprzednich. Jeśli ktoś przyjął wcześniej Pfizera, później zostanie zaszczepiony Astrą.

Warszawa walczy z mutacją DELTA sprzętem za milion! Tak wygląda laboratorium WSSE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE