Trzecia dawka szczepionki? Wszystko jasne po słowach Dworczyka

2021-08-23 22:14
Michał Dworczyk
Autor: KPRM

Czy trzecia dawka szczepionki przeciwko koronawirusowi będzie konieczna? – Opieramy się nie na opiniach polityków, biznesmenów, a na opiniach lekarzy i naukowców – stwierdził Michał Dworczyk, odpowiedzialny za realizację szczepień przeciwko Covid-19. Szef KPRM odpowiedział też na pytanie o ewentualny obowiązek szczepień przeciwko koronawirusowi.

Michał Dworczyk zaznaczył, że ewentualna decyzja o wprowadzeniu trzeciej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi zostanie podjęta w oparciu o rekomendacje lekarzy i naukowców, a tych na razie nie ma.

Nie przegap: Trzecia dawka szczepionki w Polsce. Oto plany rządu

Koncerny farmaceutyczne, podobnie jak wszystkie firmy są nastawione na zysk, natomiast my opieramy się nie na opiniach polityków, biznesmenów, a na opiniach lekarzy i naukowców. Na razie nie ma rekomendacji dotyczącej trzeciej dawki. Nie można jednak wykluczyć, że takie wskazania się pojawią. Wówczas będziemy stosować to rozwiązanie – powiedział szef KPRM na antenie Polsat News.

Nie przegap: WHO nie rekomenduje podawania trzeciej dawki szczepionki…

Michał Dworczyk odniósł się również do pojawiających się coraz częściej opinii, że szczepienia przeciwko koronawirusowi powinni być obowiązkowe.

W tej chwili szczepienia są dobrowolne. Chcemy wszczepić jak największą część Polaków, bo to jest jedyna droga, żebyśmy wyszli z pandemii – podkreślił szef KPRM.

Nie przegap: Obowiązkowe szczepienia niemal pewne. Na wizji padło, kogo obejmą

Sonda
Czy za brak szczepienia przeciwko Covid-19 powinny grozić kary finansowe?
Nowy spot zachęcający do szczepienia na koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE