Trzynasta emerytura na stałe? Politycy deklarują, że dodatkowe świadczenie nie będzie jednorazowe

2019-04-11 14:00 LB
seniorzy emeryci
Autor: Mastercard seniorzy emeryci

Seniorzy już zaczęli odliczać czas do majowej wypłaty emerytury. W tym roku oprócz zwykłego świadczenia dostaną bowiem specjalny bonus – 888 zł tzw. trzynastki. A my mamy dla nich jeszcze jedną świetną wiadomość. Jest szansa, że trzynasta emerytura będzie wypłacana corocznie!

Trzynaste emerytury są już prawie w zasięgu ręki wszystkich emerytów i rencistów. W środę senacka komisja rodziny poparła ustawę, która wprowadza to nowe, jednorazowe świadczenie, a jutro przegłosują ją wszyscy senatorowie. Prawie 10 milionów najstarszych Polaków już nie może się tego doczekać. Trzynastkę dostaną: emeryci i renciści, rolnicy, mundurowi, osoby pobierające świadczenia i zasiłki przedemerytalne, a także tzw. matczyną emeryturę. Wszyscy – bez względu na wysokość swojego zwykłego świadczenia – otrzymają tę samą kwotę: 888 zł na rękę.
Wszystkich nurtuje też to samo pytanie: czy tak wyczekiwany przez nich dodatkowy zastrzyk gotówki to tylko jednorazowy gest rządu, czy też trzynastka będzie wypłacana co roku. Dopytywany o to przez senatorów wiceminister rodziny Marcin Zieleniecki (49 l. ) zapewnił, że jest to możliwe.

Ile kosztuje sanatorium, które uzdrowisko w Polsce wybrać? Poradnik kuracjusza

- Biorąc pod uwagę zapowiedzi polityków, nie można wykluczyć, że podobne rozwiązania zostaną przyjęte w kolejnych latach – powiedział wiceminister, prezentując ustawę w Senacie.

Podróże na emeryturze: aktywny wypoczynek i kluby seniorów

Przypomnijmy, że podobną deklarację w marcu złożył także premier Mateusz Morawiecki (51 l.).

- Mogę zapewnić, że to nie jest jednorazowy strzał. Program Emerytura+ będziemy kontynuować w kolejnej kadencji. Jeśli, oczywiście, wyborcy nam zaufają i przedłużą nasz mandat do rządzenia – zapowiedział szef rządu w wywiadzie dla „Super Expressu”.

Na emeryturze podróżują stopem, kamperem, z plecakiem. Bo nigdy nie jest za późno!

Najnowsze