Tusk kazał "ruszyć tyłki" Kaczyńskiemu i Morawieckiemu. Chodzi o obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19

2022-01-11 14:30
Tusk kazał ruszyć tyłki Kaczyńskiemu i Morawieckiemu. Chodzi o obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19
Autor: SHUTTERSTOCK, MAREK KUDELSKI/SUPER EXPRESS, ARTUR HOJNY/SUPER EXPRESS, MAREK ZIELIŃSKI/SUPER EXPRESS Tusk kazał "ruszyć tyłki" Kaczyńskiemu i Morawieckiemu. Chodzi o obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19

Donald Tusk mówił o obowiązkowych szczepieniach w Polsce na wtorkowej konferencji prasowej, 11 stycznia 2022 roku. Były premier odniósł się do ostatnich wypowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Ten stwierdził na antenie TVN24, że Jarosław Kaczyński i kierownictwo PiS-u to zwolennicy obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19. Donald Tusk kazał rządzącym "ruszyć tyłki" i podjąć nowe kroki w walce z koronawirusem.

Donald Tusk na dzisiejszej konferencji prasowej mówił nie tylko o podwyżkach cen gazu, o czym więcej przeczytasz w osobnym artykule [TUTAJ]. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej poruszył również inne istotne kwestie, m.in. dotyczące sytuacji epidemicznej w Polsce. - Panie Kaczyński, panie Morawiecki. Jeśli jest tak, jak mówi minister Niedzielski, minister zdrowia skądinąd, że jesteście zwolennikami powszechnych obowiązkowych szczepień, to podejmijcie taką decyzję. Na co czekacie? - apelował Donald Tusk. - Nie potrzebujecie do tego żadnej większości. To nie jest decyzja Sejmu czy partii politycznych - tłumaczył były premier. - Gdy ktoś ma władzę, to podejmuje odpowiedzialność - mówił Tusk.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Tak źle jeszcze nie było! Minister Niedzielski o szokujących scenariuszach

Zobacz także: Donald Tusk uczci pamięć ofiar Covid-19. „Rozumiem ten lęk i ból”

- Jeśli jesteście przekonani, że powszechne i obowiązkowe szczepienia ratowałyby zdrowie i życie Polaków, podejmijcie taką decyzję. Przecież dobrze wiecie, że opozycja nie będzie przeciwko temu protestowała - zwrócił się do rządzących przewodniczący PO. - Trzeba ruszyć swoje tyłki i podjąć taką decyzję. Przecież nie ma na co czekać - dodał.

Sonda
Czy szczepienia na Covid-19 powinny być obowiązkowe?
Poradnik Zdrowie: szczepienia przeciwko COVID-19
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE