Tusk znowu poucza opozycję jak wygrać z Kaczyńskim. Sam zarabia pieniądze

2020-09-20 20:45 ełem
Donald Tusk
Autor: AP Donald Tusk

Donald Tusk gościł w niedzielę w "Faktach po Faktach" gdzie był pytany przede wszystkim o obecny kryzys polityczny, w jakim znalazła się Zjednoczona Prawica. W odpowiedzi, były premier zaczął dawać rady obecnym politykom opozycji, co robić by - w jego ocenie - PiS stracił władzę. Jego pomysł brzmi "nie przeszkadzać". Tusk poucza opozycje a sam zarabia pieniądze w Brukseli.

- Tak już bardzo szczerze i to jest też, myślę, dobra rada pod adresem również opozycji. Kiedy twój przeciwnik zaczyna robić błędy, to mu nie przeszkadzaj. Nie wtrącaj się i pewnie dobrze mnie państwo zrozumiecie, że jestem dzisiaj jednym z ostatnich, który chciałby politycznie radzić tej ekipie - powiedział Donald Tusk, który gościł w niedzielę wieczorem w "Faktach po Faktach" stacji TVN. Odpowiadał na pytania o obecny kryzys w Zjednoczonej Prawicy, który zaczął się od sporu o hodowlę zwierząt futerkowych, a doprowadził Zjednoczoną Prawicę na skraj rozpadu.

Przypomniał także sytuację sprzed 13 lat, gdy Jarosław Kaczyński zdecydował się na przedterminowe, przyśpieszone wybory. 

- Mam w jakimś sensie świeżo w pamięci, to było dość dawno, ale to miało wpływ na całe moje życie, także to polityczne. Mówię o wcześniejszych wyborach w 2007 roku. I mam wrażenie, że Jarosław Kaczyński dobrze pamięta tą przegraną we wcześniejszych wyborach i utratę władzy. Właściwie zupełnie niepotrzebnie, biorąc pod uwagę to, co miał w ręku, tak jak dzisiaj ma w ręku prawie wszystko - powiedział Tusk, który po rozpisanych wtedy wyborach parlamentarnych na osiem lat zdobył władzę. Stwierdził też, że Jarosław Kaczyński "ma w ręku prawie wszystkie karty" oprócz jednej - "tych domniemanych materiałów, haków".

Być może w przyszłym tygodniu PiS rozstanie się ze swoimi koalicjantami. Już zaczęło się to dziać na Podkarpaciu - marszałek województwa złożył wnioski o odwołanie członków, związanych z Solidarną Polską i Porozumieniem.

Express Biedrzyckiej - Jacek Ozdoba: Polacy chcą Zjednoczonej Prawicy. Musimy wrócić do stołu i negocjować

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze