Tusk przegapił decyzję premiera w sprawie Białorusi. Rzecznik rządu złośliwie się odgryzł

2020-08-10 17:44 ABR
Tak polityka zmieniła Tuska
Autor: SUPER EXPRESS Donald Tusk, 2014r.

Skomplikowana sytuacja po wyborach prezydenckich na Białorusi skłoniła dziś polskich polityków do reakcji. Donald Tusk zaapelował do polskiego rządu, aby domagał się natychmiastowego zwołania Rady Europejskiej w sprawie naszego wschodniego sąsiada. Nie zauważył, że premier Mateusz Morawiecki już to zrobił.

Premier zaapelował dziś do szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela i szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen o zwołanie nadzwyczajnego szczytu Rady Europejskiej w sprawie sytuacji na Białorusi.

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, Donald Tusk zamieścił nieco później na Twitterze zaskakujący wpis. – Polski rząd powinien domagać się natychmiastowego zwołania Rady Europejskiej. Wsparcie Białorusinów to zarówno moralny obowiązek jak i polska racja stanu. Na co czekacie?! – napisał były premier.

Na wpis zareagował rzecznik rządu Piotr Müller. – Premier Morawiecki zrobił to dzisiaj rano. Pisał Pan ostatnio, że przebywa na urlopie. Mam jednak nadzieję, że nie z całym zapleczem, które powinno weryfikować podstawowe fakty – odpisał Tuskowki.

Kiedy były premier zorientował się, że popełnił gafę, elegancko za nią przeprosił.

Najnowsze