Tusk SZYDERCZO o zaprzysiężeniu Dudy. Dostał srogie baty!

2020-08-04 10:23 Paula
Donald Tusk
Autor: Artur Hojny Donald Tusk

W czwartek odbędzie się uroczyste zaprzysiężenie na prezydenta Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym. Część polityków opozycji zastanawia się nad tym, czy pojawić się na uroczystości. Skomentować planowaną uroczystość postanowił Donald Tusk. Były premier nie powstrzymał się przed wbiciem szpilki Dudzie.

Andrzej duda złoży przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym już w najbliższy czwartek, 6 sierpnia. Już wiadomo, że na zaprzysiężeniu nie zamierzają się pojawić m.in. byli premierzy Włodzimierz Cimoszewicz i Leszek Miller, nie będzie też Bronisława Komorowskiego. Sprawę zaprzysiężenia Dudy skomentował też Donald Tusk, który nigdy nie darzył Dudy szczególną sympatią. Były polski premier na Twitterze napisał kilka słów dotyczących czwartkowej uroczystości. Nie powstrzymał się od złośliwości: - Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział w zaprzysiężeniu, uprzedzam, że po słowach „uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji” zarówno Andrzej Duda jak i zgromadzeni powinni zachować powagę - stwierdził. Jak można się domyślić, przez ten wpis chciał nawiązać do stwierdzeń głoszonych przez opozycję, że prezydent Andrzej Duda w czasie pierwszej kadencji łamał konstytucję. 

Na szyderczy wpis Tuska od razu odpowiedzieli internauci. - Samemu trzeba było zachować powagę - napisał jeden z użytkowników Twittera, który dołączył do swojego wpisu zdjęcie Tuska i Putina zrobione po katastrofie smoleńskiej. Ktoś inny dodał: - Płacz dziecko płacz... bo nigdy nie zostaniesz Prezydentem. 

ZOBACZ: Zaprzysiężenie Dudy. Będą zmiany przez koronawirusa? Terlecki wyjaśnia

Paweł Kukiz - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jednak chyba najdziwniejszy komentarz pod wpisem Tuska zostawiła była posłanka, Anna Sobecka. Wrzuciła ona gif, na którym mały, rudy kot zaczepia dużego kota, a potem od niego obrywa. 

Najnowsze