Donald Tusk przekaże wnukom smutne informacje. Chłopcy będą bardzo zawiedzeni!

2021-07-13 7:49
Donald Tusk
Autor: archiwum prywatne Donald Tusk

Donald Tusk (64 l.) wyjechał wraz ze swoją żoną Małgorzatą (64 l .), synem Michałem (39 l.) oraz wnukami – Mateuszem (9 l.) i Mikołajem (12 l.) do Dubrownika. Kilka dni po przejęciu władzy w PO i aktywności politycznej, udał się na wczasy do Chorwacji. Niebawem wraca, aby podjąć „walkę o tron” z Jarosławem Kaczyńskim. Na wczasach jednak musi przekazać wnukom smutne informacje. Donald Tusk ujawnił, co stanie się podczas urlopu. Chłopcy będą bardzo zawiedzeni, bo dziadek powie im "do widzenia" na dłuższy czas.

Tusk wrócił do krajowej polityki 3 lipca, obejmując funkcję lidera PO. Odwiedził Sejm i pojechał do Szczecina, by poinformować chwilę później, że idzie na urlop. Jak stwierdził na jednej z konferencji tydzień to mało na urlop dla dziadka. - Na kilka dni zniknę z wnukami, żeby powiedzieć dzień dobry i niestety do widzenia na dłuższy czas – mówił polityk. Nie uciekł od polityki podczas wyjazdu. Udało mu się spotkać z premierem tego kraju, Andrejem Plenkovicem.

Można znaleźć pewnego rodzaju analogię pomiędzy jego wycieczką do Dubrownika a samym filmem „Gra o tron”. Właśnie teraz w polskiej polityce będą rozgrywały się sceny „walki”. Miasto, do którego wybrał się polityk, jest filmową „Stolicą Siedmiu Królestw”. Właśnie tam kręcono jedne z najpiękniejszych fragmentów serialu w obrębie murów Starego Miasta. Uliczkami, którymi spacerował Tusk ze swoją rodziną, były serialowe miejsca spotkań Wróbli. Na schodach barokowych, czyli schodach do Wielkiego Septu Baleora odgrywana była jedna z najsłynniejszych scen produkcji, scena wstydu. Czy przejście po legendarnych stopniach da Tuskowi natchnienie i siłę do działania serialową „Czerwoną Twierdzą”, był fort Lovrijenac, umacniający Dubrownik. Ogrody, które widniały w „Grze o tron” to oddalone o 15 km od tego miejsca ogrody botaniczne zlokalizowane w Tresteneo. Czy politykowi udało się także je zwiedzić?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE