Tusk: "Ukraińcy nie zasłużyli na to, żeby jeszcze dołożyć im wicepremiera Sasina jako budowniczego"

2022-05-21 20:48
Jacek Sasin, Donald Tusk
Autor: PIOTR GRZYBOWSKI / SUPER EXPRESS, ARTUR HOJNY / SUPER EXPRESS, grafika RN

Donald Tusk nie szczędził ostrych słów, gdy został zapytany o pomoc Jacka Sasina w odbudowie Ukrainy. Przewodniczący Koalicji Obywatelskiej w trakcie spotkania ze strażakami ochotnikami z OSP Grzmiąca stwierdził, że udział ministra aktywów państwowych w tak trudnym zadaniu brzmi jak "ponury żart".

Donald Tusk nie szczędził ostrych słów o Sasinie

Donald Tusk w sobotę [21.05.2022] spotkał się ze strażakami ochotnikami z OSP Grzmiąca. Poruszono temat ostatniej deklaracji Jacka Sasina, który zapowiedział, że spółki Skarbu Państwa przygotują "zbiorczą ofertę" pomocy odbudowy Ukrainy. Przewodniczącego KO zapytano o to, czy Sasin to "jedyny specjalista, któremu można powierzyć odbudowę Ukrainy przez Polskę".

- Informacja, że pan wicepremier Sasin ma się zajmować odbudową Ukrainy, zabrzmiała jak dość ponury żart. Zresztą do tej pory nie jestem pewien, czy oni to serio powiedzieli. Jak mówimy o Ukrainie, o wojnie, o zrujnowaniu tego kraju przez rosyjskie rakiety i bomby i o tym wielkim dziele odbudowy, który czeka Ukrainę i całą Europę, cały zachodni świat, to tu nie ma jakby miejsca na żarty - grzmiał Donald Tusk. Jednak na tym nie skończył swojego przytyku.

Express Biedrzyckiej - Michał Kołodziejczak: Chciałbym, by Tusk i Kaczyński byli moimi asystentami

- Gorąco apeluję, aby nie robić tego Ukraińcom, oni mają naprawdę bardzo poważne problemy, dramaty na głowie i nie zasłużyli na to, żeby jeszcze dołożyć im do tego wicepremiera Sasina jako budowniczego - skwitował Donald Tusk.

Donald Tusk o zbliżających się wyborach

W trakcie spotkania, Donalda Tuska pytano o wybory parlamentarne w 2023 roku. Przypomnijmy, że lider KO niedawno apelował do opozycji o zjednoczenie się i wystartowanie ze wspólnej listy, jakoby miałoby być to gwarantem pokonania Zjednoczonej Prawicy. Tuska zapytano o możliwy sojusz z Jarosławem Gowina z Porozumienia, który jeszcze niedawno był koalicjantem PiS.

Sonda
Czy Jacek Sasin powinien pomagać w odbudowie Ukrainy?

Przewodniczący KO nie wykluczył takiej możliwości. Stwierdził, że nie będzie wykluczał nikogo, kto będzie gotów do pracy na rzecz "politycznego przełomu". Podkreślił również, że zarówno w życiu, jak i w polityce nikomu nie powinno się ostatecznie zamykać drzwi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE