Tusk u Olejnik: Morawiecki właściwie w każdej sprawie wprowadza ludzi w błąd

2022-05-18 20:51
Donald Tusk
Autor: Donald Tusk/Twitter Donald Tusk

Gościem Moniki Olejnik w programie „Kropka nad i” był Donald Tusk. Były premier mówił, co trzeba zrobić, aby odsunąć PiS od władzy, wzywał do zjednoczenia opozycji. Tusk wyznał też, że byłby dobrym premierem, a startem w wyborach prezydenckich nie jest zainteresowany.

Donald Tusk dużo podróżuje po Polsce spotykając się z wyborcami. Dziś przebywał w Krośnie Odrzańskim, skąd wieczorem wystąpił w programie TVN „Kropka nad i”. Pytany przez Monikę Olejnik, czy chce być premierem powiedział, że jego celem jest odsunięcie PiS od władzy i stworzenie lepszego rządu- Byłbym dobrym premierem- powiedział Tusk. Moim zadaniem jest doprowadzić do sytuacji, w której opozycja wygra wybory. Powinna być jedna lista, bo tylko zjednoczona opozycja może wygrać z PiS. Wyznał, że nie jest zainteresowany startem w wyborach prezydenckich. Tusk mówił też o pieniądzach z KPO.

Tusk ostro wypowiedział się o rządzących i Krajowym Planie Odbudowy – Premier Morawiecki właściwie w każdej sprawie wprowadza ludzi w błąd, w tym przypadku też tak jest. Pieniądze, które się nam należą czekają, a -"Kaczyński już dawno abdykował na rzecz Ziobry. To Ziobro decyduje o strategicznych decyzjach rządu lub ich braku. Morawiecki nie potrafi przywołać do porządku swojego ministra. Mnie jako byłemu premierowi nie mieści się to w głowie.” - Morawiecki nie przestał być premierem, bo tak naprawdę nigdy nim w pełni nie został. Premier to jest ktoś, kto ma poważną władzę”.

Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Nie zmienię przekazu mimo spadku sondaży
Sonda
Chciałbyś, żeby Donald Tusk znów został premierem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE