Tusk wyzwał Kaczyńskiego, bo przegra z Dudą? Mamy sondaż [WIDEO]

2018-07-16 13:02
Tusk wyzwał Kaczyńskiegop na pojedynak, bo przegrywa z Dudą
Autor: Czarek Sokołowski/AP Andrzej Duda

Donald Tusk nie chce przegrać z Andrzejem Dudš, który będzie kandydatem na prezydenta w 2020 r. – oświadczyła Beata Mazurek (51 l.) z PiS. To odpowiedź na publiczne wyzwanie, jakie przewodniczący Rady Europejskiej rzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu (69 l.)! Z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” wynika, że rzeczniczka PiS może mieć sporo racji.

Deklaracja Donalda Tuska (61 l.) jest jasna: – Gdyby Jarosław Kaczyński zdecydował się kandydować (w wyborach prezydenckich – red.) to nie wahałbym się ani chwili i stanąłbym do takiego pojedynku – powiedział na antenie TVN24. Obóz PiS zareagował błyskawicznie. Mazurek nazwała słowa Tuska „rejteradą przed prezydentem Andrzejem Dudą”!

Zgodnie z sondażem, który Instytut Badań Pollster przeprowadził na zlecenie „Super Expressu”, były premier rzeczywiście ma się czego obawiać. Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, aż 32 proc. badanych opowiedziałoby się za następną kadencją dla Andrzeja Dudy (46 l.). Donald Tusk jest numerem dwa i cieszy się poparciem 21 proc. respondentów. Medalową stawkę zamyka Robert Biedroń (42 l.), którego chce poprzeć 17 proc. badanych. Co to oznacza w praktyce?

Sondaż potwierdza, że Andrzej Duda jest faworytem w pierwszej turze – tłumaczy prof. dr hab. Rafał Chwedoruk (49 l.), politolog. Zaznacza jednak, że druga tura wcale nie musi być niczym pewnym. – Najciekawsze jest to, na ile w takim przypadku można by sumować elektorat Tuska i Biedronia – dodaje. Jak mówi, następne wybory prezydenckie nie mogą być traktowane przez PiS jako formalność.

Sondaż dla „SE” przeprowadzono w dniach 11–12 lipca na próbie 1094 dorosłych Polaków.

sondaż słupki
Autor: se.pl

Eleganckie buty męskie za mniej niż 300 zł? Skorzystaj z promocji ze strony Modivo kod rabatowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE