Tylko zwycięstwo! Politycy kibicują ponad podziałami. Sprawdź typy na mecz ze Szwecją

2021-06-23 6:58
Pierwszy trening reprezentacji Polski na stadionie w Gdańsku
Autor: Marcin Gadomski/Super Express Pierwszy trening reprezentacji Polski na stadionie w Gdańsku

Polacy w ostatnim meczu grupowym EURO 2020 muszą pokonać Szwedów, żeby awansować do fazy pucharowej. Czy tak będzie? Wątpliwości nie mają politycy, z którymi rozmawialiśmy. Pewny zwycięstwa 2:1 jest sam wicepremier, minister kultury dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński (67 l.), który w sobotę osobiście oglądał zmagania biało-czerwonych w Sewilli. I to właśnie optymizm po meczu reprezentacji Polski z Hiszpanią udzielił się politykom, niezależnie od barw partyjnych. – To był naprawdę dobry mecz – komentuje Marek Sawicki (63 l. ) z PSL, który liczy na wygraną 3:2. – Serce mówi 1:0 dla Polski i serca się trzymajmy – dodaje z kolei europoseł PiS Ryszard Czarnecki (58 l.), który na łamach „SE” przewidział remis z Hiszpanią 1:1. Zobacz pozostałe typy polityków. Cóż za zgoda!

Polacy ze Szwecją grają o awans

EURO 2020 mogło skończyć się dla Polaków już w sobotni wieczór. Porażka z Hiszpanią oznaczałaby odpadnięcie z turnieju, a dzisiejsze spotkanie ze Szwecją byłoby typowym meczem o honor. Polacy pokazali jednak charakter i wyrwali Hiszpanom cenny punkt. Dzięki temu wszystko rozstrzygnie się w konfrontacji ze Szwedami - Jeśli Polacy wygrają, zagrają w 1/8 turnieju.

Nie przegap: Przewidział klęskę ze Słowacją. Szokujący typ Czarzastego na mecz z Hiszpanią

W zwycięstwo wierzy wicepremier, minister kultury dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński, który w meczu z Hiszpanią oklaskiwał biało-czerwonych z trybun stadionu w Sewilli. Wicepremier pojechał tam na zaproszenie UEFA jako minister sportu, oraz na zaproszenie strony hiszpańskiej w związku z planem organizacji sezonów kultury hiszpańskiej w Polsce i polskiej w Hiszpanii. Dziś Piotr Gliński typuje zwycięstwo reprezentacji Polski 2:1.

Politycy zgodni - Polska wygra ze Szwecją

Co ciekawe, taki sam wynik typują: Sławomir Neumann (53 l.) oraz Adrian Zandberg (42 l.)

Cała drużyna walczyła i w obronie, i w ataku. Jeżeli tak zagrają, to mamy szansę pokonać Szwecję wynikiem 2:1 – mówi nam poseł KO. – To będzie zupełnie inny mecz niż z Hiszpanią. Będziemy przez większość czasu przy piłce. Strzelenie Szwedom gola nie będzie jednak łatwe. Mimo tego wierzę, że się uda – podkreśla z kolei polityk Lewicy.

Nie przegap: Pawłowicz w natarciu! Pokazała, co Szwedzi mają zwrócić Polsce. Żarty się skończyły

Skromne zwycięstwo 1:0 typuje Ryszard Czarnecki, a warto pamiętać, że europoseł PiS przewidział remis 1:1 Polaków z Hiszpanią. – Serce mówi 1:0 dla Polski i serca się trzymajmy (...) Nasza husaria wygrać musi, więc wygrać powinna – wskazuje Czarnecki.

Na zwycięstwo liczy także Marek Sawicki z PSL, choć stawia ważny warunek – nie widzi w kadrze miejsca dla Grzegorza Krychowiaka.

Jestem dobrej myśli, że będzie 3:2 dla Polski, pod warunkiem, że nie będzie grał Krychowiak – podkreśla były minister rolnictwa.

Super Raport 22.06 (Sławomir Nitras - PO, Jarosław Sellin - wiceminister dziedzictwa narodowego i sportu, PiS), Sedno Sprawy: Marek Sawicki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE