Koronawirus w Polsce: Maseczki obowiązkowe. Sprawdź, od kiedy

2020-04-09 7:32 ABR
Koronawirus w Trójmieście. Tak z nas zdzierają za maseczki
Autor: Marcin Gadomski

Do sklepu i do pracy pójdziemy tylko w maseczce! Wiele wskazuje na to, że rząd wysłucha apelu „Super Expressu” oraz lekarzy i wzorem Czech i Izraela wprowadzi nakaz stosowania maseczek w miejscach publicznych. Dzięki ochronie nosa i ust nie będziemy się zakażać koronawirusem.

Z nieoficjalnych informacji „SE” wynika, że obowiązkowe noszenie maseczek w miejscach publicznych zostanie ogłoszone dzisiaj. Tych, którzy nie mają masek uspokajamy – nowy przepis ma wejść w życie dopiero po świętach!

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski (48 l.), od kilku dni informował, że bardzo poważnie zastanawia się nad tym obostrzeniem. O jego wprowadzenie apelowali m.in. lekarze z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Podobnych wezwań jest więcej. Jednym z bardziej przekonujących jest wpis Michała Buczyńskiego, lekarza z Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Ogólnej Dzieci WUM w Warszawie. Poinformował on, że przeprowadził operację z asystentem, u którego rozwinął się później koronawirus. Buczyński nie zakaził się od kolegi, bo obaj operowali w maseczkach. – Proszę, noście maski w pracy chroniąc siebie i innych. Wszystkie epidemiologiczne pseudozalecenia szpitalne zakazujące noszenia masek w imię oszczędności są na pograniczu głupoty i zbrodniczości – twierdzi lekarz.

Za maseczkę chirurgiczną zapłacimy w aptece od 7 do 20 zł. W sklepach są też maski wielorazowe za ok. 10 zł, które należy często prać. W sieci Biedronka pojawiły się maseczki bawełniane (3 sztuki za 14,99 zł). Maseczkę możemy też zrobić samemu np. ze starego podkoszulka.

AKTUALIZACJA:

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podał: od przyszłego czwartku obowiązkowe będzie noszenie maseczek. Oznacza to, że obowiązek noszenia maseczek zostanie wprowadzony 16 kwietnia. 

Super Raport 8 IV (goście: Janusz Korwin-Mikke, Kamil Bortniczuk)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze