W partii Razem pieniądze jak na szczytach władzy. Zandberg zarabia jak premier

2020-07-02 16:55 Dariusz Grzędziński
Adrian Zandberg
Autor: Marcin Wziontek / SE

Takiej pensji może mu pozazdrościć większość Polaków! Adrian Zandberg (41 l.) z partii Razem, choć jest tylko szeregowym posłem opozycji, zarabia jak premier. Powodów do narzekania nie mają też inni członkowie zarządu lewicowego ugrupowania. Rocznie inkasują po 200 tys. zł!

Te kwoty robią piorunujące wrażenie. W najnowszym oświadczeniu majątkowym za 2019 rok Adrian Zandberg ujawnił, że z tytułu uposażenia i diety poselskiej osiągnął dochód ok. 20 tys. zł. Prawdziwe krocie przyniosła mu jednak funkcja członka zarządu partii Razem – Zandberg zarobił na tym prawie 200 tys. zł, czyli kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie! Dla zwykłego Polaka to kwota nieosiągalna. Ba! Wystarczy tu powiedzieć, że dochody na poziomie 221 tys. zł rocznie wykazał premier Mateusz Morawiecki (52 l.).

Szef rządu może z zazdrością patrzeć na kolegów z opozycji, tym bardziej że – jak się okazuje – Zandberg nie jest wyjątkiem! Potwierdzają to oświadczenia majątkowe innych parlamentarzystek i parlamentarzystów Razem. Paulina Matysiak (36 l.), Marcelina Zawisza (31 l.) czy Maciej Konieczny (40 l.) – wszyscy w ubiegłym roku dostali z partii po 200 tys. zł. Gdy debiutowali w Sejmie, do swoich oświadczeń majątkowych wpisali nieporównywalnie mniejsze kwoty. Wejście do poważnej polityki okazało się być bardzo opłacalne…

 O komentarz do tego, jak żyje się z premierowską pensją, chcieliśmy poprosić Adriana Zandberga. Tak, tego samego, który niedawno domagał się obniżenia poselskich uposażeń. Nie zdecydował się jednak odpowiedzieć na pytania „SE”.

Tyle zarabia Adrian Zandberg (41 l.) - 220 tys. zł

Tyle zarabia Mateusz Morawiecki (52 l.) - 221 tys. zł


Pedofilia bez przedawnienia? Klub Lewicy chce rozmawiać z ofiarami

Super Raport 2 VII (goście: Bielan, Sokołowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze