dzień wolny na szczepienie

i

Autor: Pixabay.com

W połowie maja chętnych na szczepienie będzie mniej? Rząd już wie, co zrobi. Nie wszyscy będą zadowoleni

2021-05-11 12:01

Szczepienia przeciw Covid-19 dają nadzieję na szybszy powrót do normalności. Dzięki nim mamy uzyskać odporność zbiorową, która pomoże we walce z koronawirusem. Mimo to wciąż są osoby, które nie ufają szczepionkom lub mają wątpliwości, czy faktycznie warto przyjąć preparat. Wiele osób stara się je zachęcić pokazując, ze same są już po szczepionce i czują się dobrze. Rzecznik rządu, Piotr Müller, przekazał jednak niepokojące informacje na temat szczepień przeciw Covid-19 – w połowie maja liczba zgłoszeń ma zmaleć.

Szczepienia przeciw Covid-19 jak na razie cieszą się sporym zainteresowaniem. Jak powiedział rzecznik rządu w Polsat News: - Nie narzekamy na to, żeby liczba osób chętnych była za mała na dzień dzisiejszy. Niestety, niebawem sytuacja może ulec zmianie. Istnieje obawa, że będzie mniej chętnych na zapisanie się na szczepienie. - W drugiej połowie maja spodziewamy się, że liczba osób zgłaszających się na szczepienie przeciw COVID-19 będzie maleć w stosunku do tego, jakie będą możliwości – powiedział Piotr Müller. 10 maja Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień i szef KPRM, zapowiedział zorganizowanie specjalnej kampanii profrekwencyjnej. Jak ma wyglądać?

Nie przegap: Przejęty Krzysztof Simon w pstrokatym krawacie został gwiazdą telewizyjnej reklamy! Wideo

Szczepienia na Covid-19 w kampanii profrekwencyjnej

Michał Dworczyk opisał niektóre założenia kampanii profrekwencyjnej. Mają się w nią zaangażować znane i lubiane osoby, w tym między innymi sportowcy czy blogerzy. Dzięki temu młode osoby mają chętniej przystąpić do szczepienia przeciw Covid-19. Polsat News zapytał Piotra Müllera, dlaczego takie kroki są podejmowane dopiero teraz. Rzecznik rządu odpowiedział, ze w tej chwili zainteresowanie szczepionkami jest duże i dodał, że nie tylko kampania ma zachęcać. Temu samemu celowi mają przyświecać szczepienia przeciw Covid-19 w pracy czy skrócenie odstępów między dawkami8 preparatów. - Stąd też decyzja o skróceniu chociażby przerw pomiędzy pierwszą a drugą dawką. Po to, aby wykorzystywać te zasoby jak najbardziej optymalnie – podkreślał.

Zobacz: Ważne zmiany w szczepieniach! Szybciej dostaniesz drugą dawkę. Sprawdź szczegóły

Sonda
Czy pochwaliłeś się lub masz zamiar pochwalić się swoim szczepieniem w mediach społecznościowych?
Prawdziwy kiler nie boi się szczepienia. Cezary Pazura w nowym spocie