W takich warunkach mieszka brat Magdy Gessler. NIEPRAWDOPODOBNE [POLITYCY OD KUCHNI]

2020-03-06 18:14 Kamil Szewczyk, Piotr Lekszycki
Politycy od kuchni- Piotr Ikonowicz. Lubię dorzucać do pieca
Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI/SUPER EXPRESS Piotr Ikonowicz. Lubię dorzucać do pieca

Jest bratem słynnej restauratorki Magdaleny Gessler (67 l.), ale sam żyje wyjątkowo skromnie! Mowa o znanym działaczu społecznym, przewodniczącym Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotrze Ikonowiczu (64 l.), który zaprosił do siebie dziennikarzy „SE”, by pokazać, jak mieszka. - Luksusów tu nie ma. A ten piec bardzo się tu przydaje, bo nie mamy centralnego ogrzewania. Teraz w zimie często dorzucam do pieca i lubię to robić – mówi w naszym programie „Politycy od kuchni” Piotr Ikonowicz.

Nieprawdopodobne. Jego rodzona siostra - jako wielka gwiazda telewizji - zarabia gigantyczne pieniądze, a on mieszka w  bardzo skromnych warunkach. Zobacz w programie "Politycy od kuchni" Kamila Szewczyka i Piotra Lekszyckiego, w jakich warunkach na co dzień żyje Piotr Ikonowicz z rodziną.

Politycy od Kuchni Piotr Ikonowicz

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Piotr Ikonowicz jest często ostatnią deską ratunku dla ludzi biednych i potrzebujących. Prowadzi cotygodniowe dyżury Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej, blokuje eksmisje na bruk, a kiedy chce odpocząć, zaszywa się w swoim domu na warszawskich Włochach. - Mieszkam tu z żoną i dziećmi od dwóch lat. Wcześniej tu była ruina, a myśmy ją odnowili. Szukaliśmy mieszkania z niskim czynszem, bo większość czasu poświęcamy na działalność społeczną. I jak się nie biega za groszem, to trzeba szukać oszczędności. Płacimy 800 zł czynszu. Nie ma tu centralnego ogrzewania, grzejemy się trochę piecykami. Mamy też solidny piec! - opowiada Piotr Ikonowicz dziennikarzom „SE".

ZOBACZ TAKŻE: Ateista Biedroń ma TO w mieszkaniu! Polityk PRZYŁAPANY [POLITYCY OD KUCHNI]

Znany lewicowy działacz dużo czasu spędza w kuchni. Uwielbia gotować na piecu, a węgiel zawsze ma pod ręką. - Ani na gazie, ani na elektryce nic się tak nie ugotuje, jak na piecu. Moim specjałem jest gulasz, moje dzieci go uwielbiają – zdradza Ikonowicz, który świetnie żyje z sąsiadami. - Wszyscy kultywujemy tutaj zwyczaj pomagania sobie nawzajem, a część ludzi, którzy tutaj teraz mieszkają, kiedyś byli w kryzysie bezdomności – kwituje Ikonowicz.

Najnowsze