Wiceminister od 500 plus nie sprzątał mieszkania 19 lat! Tak mieszka Stanisław Szwed [POLITYCY OD KUCHNI]

2020-01-17 20:35 LIKP, KS
Stanisław Szwed. 19 lat nie sprząta mieszkania
Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI/SUPER EXPRESS Stanisław Szwed. 19 lat nie sprząta mieszkania

Ta postać obrosła w Prawie i Sprawiedliwości legendą. Cieszy się sporą popularnością wśród wyborców, ma także wysokie notowania u samego Jarosława Kaczyńskiego. Nic dziwnego, bo to właśnie o Stanisławie Szwedzie mówi się: "wiceminister od 500 plus". Mimo takiej pozycji polityk na co dzień żyje wyjątkowo skromnie. Dziennikarzom "Super Expressu" Piotrowi Lekszyckiemu i Kamilowi Szewczykowi w programie "Politycy od kuchni" pokazał swoje "mieszkanie", czyli pokój w hotelu sejmowym.

To tam na co dzień mieszka Stanisław Szwed. Bumbox, mini lodóweczka, malutki telewizor, skromne biurko i koc z PRL - tak wygląda szara rzeczywistość wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

ZOBACZ PROGRAM "POLITYCY OD KUCHNI" ZE STANISŁAWEM SZWEDEM

Szwed jednak - mimo braku luksusów - ceni sobie to miejsce. - Jestem przyzwyczajony do niedużego pomieszczenia. Tu jest wygodnie, bo człowiek jest na miejscu, blisko miejsca pracy - argumentuje. Ubolewa tylko, że niewiele czasu spędza z małżonką. - Żona niezbyt chętnie jeździ do Warszawy z racji obowiązków rodzinnych i domowych - tłumaczy. Ze swoją drugą połówką wiceminister jednak codziennie przez 20-30 minut rozmawia przez sejmowy telefon stacjonarny.

CZYTAJ TAKŻE: Poseł KO Paweł Kowal ma TO w TOALECIE! Nie uwierzysz [POLITYCY OD KUCHNI]

Stanisław Szwed cieszy się z tego, że nie musi sam sprzątać. - To nasza przewaga nad kolegami wynajmującymi mieszkania w Warszawie - przyznaje z rozbrajającą szczerością. Bez pomocy sprzątaczki wiceminister pewnie by sobie w Warszawie nie poradził. Obsługa hotelu szoruje mu nawet łazienkę! Czy dlatego nie chce przeprowadzić się do mieszkania? - Coś może w tym jest - śmieje się Szwed. Z jego słów wynika, że de facto swojego "mieszkania" nie sprzątał przez 19 lat! Tak długo polityk jest już posłem na Sejm RP.

Najnowsze