W tej kwestii Czarnek nie ma żadnych kompleksów. Jego odpowiedź zdumiewa

2021-10-14 13:21
Lubelski poseł Przemysław Czarnek za Zbigniewa Ziobrę? Dziś decyzja
Autor: zdj. twitter.com/czarnekp/PAP

Minister edukacji Przemysław Czarnek (44 l.) gościł na antenie Polskiego Radia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Szef resortu edukacji z pełnym przekonaniem przekazał słuchaczom, że nie ma żadnych kompleksów w stosunku do systemów szkolnictwa w innych państwach Europy. Czarnek ustosunkował się także do kwestii ostatnich protestów nauczycieli. Co o nich myśli?

Przemysław Czarnek ( 44l.) został zapytany w Polskim Radiu 24, w której dziesiątce w Europie umieściłby polski system edukacji. Jak przystało na ministra, którego pewnością siebie można by obdzielić kilku polityków, Czarnek powiedział bez wahania: - Na pierwszym miejscu. Jesteśmy w dniu 14 października, jestem ministrem edukacji i nauki w Polsce, więc nawet gdybym chciał, to nie powiedziałbym nic innego. Jesteśmy naprawdę w czołówce – oświadczył.

Czarnek jako pewny siebie minister nie ma kompleksów. Szef resortu edukacji jasno wyjaśnił, że nie ma co oglądać się na innych: - Zawsze mamy jakieś kompleksy w stosunku do innych. Ja tych kompleksów nie mam. Mamy swoje bolączki, ale mamy też swoje sukcesy. Jeszcze raz powtarzam. Matematyka pokazuje, że edukacja w Polsce jest na dużo wyższym poziomie niż w Finlandii nawet czy w Szwajcarii, czy w Holandii, więc ja tu kompleksów nie mam – przekonywał polityk. 

Polityk związany z partią rządzącą, nie omieszkał także zahaczyć o temat protestów nauczycieli. Strajki organizowane przez ZNP, które odbyły się w minioną sobotę m.in. w Warszawie przed gmachem MEiN. Zebrani przedstawiali swoje postulaty nie szczędząc gorzkich słów pod adresem władzy. Jak stwierdził Przemysław Czarnek, ministerstwo nauczycielom "podnosi wynagrodzenie o 1400 zł".

To jest 36 proc. podwyżki. Ale podkreślam: podnosimy wynagrodzenia nauczycielom, a nie związkom zawodowym, dlatego związki mogą odrzucać nasze propozycje – podsumował.

Express Biedrzyckiej - Bartosz Arłukowicz: Stajemy do walki o przyszłość naszych dzieci
Sonda
Czy Marsz Niepodległości 2021 powinien się odbyć?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE