Wyrzucony z pracy kurator znalazł pracę u Czarnka. W Lewicy zawrzało

2021-02-25 5:55 abr
Grzegorz Wierzchowski
Autor: Marian Zubrzycki/FORUM Grzegorz Wierzchowski

Kolejna kontrowersyjna nominacja w Ministerstwie Edukacji i Nauki! W zespole do spraw podręczników znalazł się Grzegorz Wierzchowski (47 l.), były kurator oświaty w Łodzi, który uważa, że „wirus LGBT” jest gorszy od koronawirusa. – To skandal. Ktoś taki powinien zniknąć z życia publicznego! – domaga się łódzki poseł Lewicy Tomasz Trela (42 l.).

Minister edukacji Przemysław Czarnek (43 l.) powołał 10-osobowy zespół do spraw podręczników. Za opiniowanie książek do nauki historii ma odpowiadać Grzegorz Wierzchowski, odwołany w sierpniu 2020 r. ze stanowiska kuratora przez poprzedniego ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego (57 l.). Oficjalnie Wierzchowski stracił pracę m.in. za to, że z kuratorium, pod jego rządami, odchodziło wielu pracowników. Nieoficjalnie wiadomo, że chodziło głównie o głośną wypowiedź w Telewizji Trwam, gdzie Wierzchowski mówił o „wirusie LGBT”. – Jest to wirus dehumanizacji społeczeństwa, dehumanizacji młodych ludzi i odebrania im wartości. Jedyną naczelną wartością jest pokazanie, że nie ma żadnych zasad i wartości – powiedział ówczesny kurator oświaty.

dr Maciej Hamankiewicz: Mówienie o falach epidemii jest niepotrzebne. Przed nami jeszcze wiele fal [Super Raport]

ZOBACZ TEŻ:

Religijny radykał ułoży program Czarnkowi. "Podmiotem jest uczeń, a celem zbawienie"

Seniorze, sprawdź, czy przysługuje Ci 500 plus. Ubodzy emeryci dostaną cały zasiłek

Odwołania Wierzchowskiego domagał się wówczas m.in. poseł Tomasz Trela. Co teraz sądzi o nowej pracy byłego kuratora? – To, co zrobił minister Czarnek, wygrzebując człowieka, który z hukiem wyleciał z kuratorium oświaty, jest skandalem. Wierzchowski powinien zostać szybko wyrzucony z ministerstwa! – domaga się Trela. – Ktoś, kto porównuje osoby o innej orientacji seksualnej do wirusa, jeszcze gorszego od koronawirusa, powinien zniknąć z przestrzeni publicznej – dodaje stanowczo.

Najnowsze