Wałęsa chce po męsku bronić Ukrainy. Rzuciłby wojsko na granicę. Putin się przestraszy?

2022-01-23 19:07
Lech Wałęsa
Autor: MARCIN GADOMSKI/ SUPER EXPRESS Lech Wałęsa

Były prezydent jest ciężko zakażony koronawirusem, ale pomimo strasznej choroby, śledzi wydarzenia w Polsce i za granicą. Czasami też je komentuje. Dziś Lech Wałęsa zabrał głos w sprawie wywołanego kryzysu wokół Ukrainy. Opowiedział, jak by postąpił, gdyby jego zdanie dziś się liczyło.

Lech Wałęsa napisał na Facebooku, co by zrobił, gdyby – jak to ujął – miał dziś głos. Chodzi o planowaną przez Władimira Putina inwazję Rosji na Ukrainę, której chce dokonać, jeśli NATO nie spełni jego żądań. O celach Rosji w tym konflikcie oraz o wsparciu, jakie Rosja otrzymuje od Niemiec i Węgier opowiedział generał Roman Polo.

Ważne spotkanie Andrzeja Dudy. Prezydent nie zaprosił Jarosława Kaczyńskiego!

Co by zrobił w tej sprawie były prezydent? – Zorganizowałbym wolny świat, wycelował porównywalne siły wolnego świata na teren Ukrainy. Pas około 20 km – czytamy we wpisie Wałęsy. – Ktokolwiek przekroczy granice Ukrainy w tym pasie, będzie na prośbę władz Ukrainy zneutralizowany – były polityk.

Express Biedrzyckiej - Gabriela Morawska-Stanecka: Kukiz na czele komisji to niepoważne

Zdaniem Lecha Wałęsy, w sprawie obrony naszego wschodniego sąsiada należy podjąć męskie decyzje. – Możecie mieć inne zdanie, ja mam takie i tak bym postąpił. Nie atakuję, jednak zdecydowanie bronię się – uważa prezydent, który jednocześnie sugeruje, że w chwili zaatakowania Kijowa, w odpowiedzi powinna być zaatakowana Moskwa.

Przypominamy, że Wałęsa zmaga się z kolejnym zakażeniem COVID-19, które w jego przypadku przebiega z wielkim cierpieniem, pomimo przyjęcia przez byłego prezydenta trzech szczepionek.

Sonda
Czy dojdzie do inwazji na Ukrainę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE