Wałęsa ma UŻYWANIE. Rydzyk totalnie UPOKORZONY. Będą o tym gadać latami

2020-09-16 19:03 LIKP
Tadeusz Rydzyk, Lech Wałęsa
Autor: Piotr Lampkowski, Marcin Gadomski Tadeusz Rydzyk, Lech Wałęsa

Trwa koszmarny okres dla ojca Tadeusza Rydzyka. Najpierw Jarosław Kaczyński nagle wyskoczył z projektem ustawy zakładającym zakaz hodowli zwierząt futerkowych, czym przywalił w środowisko Radia Maryja wspierające tzw. futrzarzy. Teraz Rydzyka spotkało coś jeszcze gorszego. Dostał zakaz odprawiania mszy! Na dodatek używanie ma jego polityczny wróg - Lech Wałęsa.

Tego ojciec Tadeusz Rydzyk - bardzo popularny wśród kanadyjskiej Polonii - nie mógł się spodziewać. Charyzmatyczny zakonnik właśnie dowiedział się, że  otrzymał zakaz odprawiania mszy i organizacji jakichkolwiek spotkań na terenie katolickich parafii w Calgary i Edmonton (WIĘCEJ O TYM PRZECZYTASZ TUTAJ). O tym ludzie będą gadać latami! Mało tego, teraz zaangażowany w walkę z Rydzykiem kanadyjski polityk polskiego pochodzenia Thomas Lukaszuk zapowiedział, że nie odpuści i będzie kontynuował wojnę o odebranie kanadyjskiej fundacji Radia Maryja statusu organizacji charytatywnej! Według Lukaszuka "Rydzyk prowadzi w Kanadzie bardzo lukratywną działalność". - W 2018 r. fundacja miała prawie 300 tys. dol. kanadyjskich przychodu - wskazał. Kłopoty Rydzyka zdają się cieszyć Lecha Wałęsę, który z zakonnikiem od dawna ma na pieńku. 

CZYTAJ TAKŻE: Szydło ROZPĘTAŁA MEGAAWANTURĘ! "Wracaj do chałupy"

Były prezydent nie mógł się powstrzymać od zamieszczenia informacji o problemach redemptorysty. "Ojciec Rydzyk z zakazem wizyt w parafiach w zachodniej Kanadzie. Ojciec Tadeusz Rydzyk nie będzie mógł odprawiać mszy w kilku parafiach, do których należy m.in. kanadyjska Polonia. To wynik jego antysemickich i ksenofobicznych wypowiedzi" - czytamy na facebookowym profilu Lecha Wałęsy. 

Adam Bielan - Polityczny Spacer

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze