Waloryzacja 2021. Gwiazda "M jak Miłość" dostała 90 zł. A inni? Sprawdź i porównaj

2021-03-03 6:25 cha -ag wsb BO woź
Teresa Lipowska
Autor: Tomasz Radzik Teresa Lipowska

Miliony emerytów z niecierpliwością czekają co roku na marzec. Nic dziwnego, to właśnie w tym miesiącu ich świadczenia są waloryzowane. A w tym roku seniorzy mają naprawdę duże powody do radości, bowiem podwyżki są najwyższe od dekady! Przykładowo dzięki wskaźnikowi 4,24 proc. Maryla Rodowicz może się cieszyć z waloryzacji rzędu 70 zł. A ty, jaką podwyżkę dostałeś? Sprawdź i porównaj z tym, na ile mogli liczyć znani Polacy!

Ten, kto spodziewał się, że popularna gwiazda na emeryturze zbija kokosy jest w błędzie! Artystka jakiś czas temu przyznała publicznie, że pobiera emeryturę rzędu 1600 zł. Zatem po marcowej waloryzacji jej świadczenie wzrośnie do ok. 1670 zł. Trzeba zatem przyznać, że emerytura Rodowicz nie należy do najwyższych. Więcej od piosenkarki dostanie choćby aktorka Teresa Lipowska (84 l.). Emerytura Barbary Mostowiak z M jak Miłość zwiększa się bowiem z 2 tys. zł do 2090 zł. To i tak nic w porównaniu z Jarosławem Kaczyńskim (72 l.)! Najsłynniejszy emeryt w Polsce nie ma najmniejszych powodów do narzekania. Obecnie jego świadczenie ok. 5,6 tys. zł „na rękę”, a to oznacza, że od po marcowej waloryzacji wicepremier dostaje podwyżkę rzędu... aż 250 zł! Sami seniorzy są zadowoleni z obecnej waloryzacji. - No pewnie, że chciało by się więcej ale i tak nie narzekam. Ta waloryzacja jest chyba największa od niepamiętnych czasów – mówi nam Krystyna Fedorczuk (65 l.), emerytka z Siedlec.

Krystyna Fedorczuk (65 .l), emerytka z Siedlec

- Bardzo się cieszę z waloryzacji. Miesięcznie mam 1700 zł emerytury i ok. 70 zł więcej do tej kwoty to dla mnie bardzo dużo. Dodatkowe pieniądze przeznaczę na zakup leków.

Adam Przewrocki (80 l.), emeryt z Przeworska

- Jestem bardzo zadowolony. Mam teraz około 2 tys. dostane ponad 80 zł to odczuwalna podwyżka i ja się z niej cieszę. To konkretne pieniądze, a nie parę złotych.

SPRAWDŹ TABELKĘ WALORYZACYJNĄ TU

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze