Ważne spotkanie Kaczyńskiego z premierem Słowenii. Co prezes miał na twarzy? [FOTO]

2021-04-22 16:51 san PAP
Jarosław Kaczyński zaszczepił się i postraszył buntowników
Autor: WOJCIECH JARGIŁO/ SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński zaszczepił się i postraszył buntowników

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się w czwartek w Warszawie z premierem Słowenii Janezem Janszą. Zdjęcie z tego spotkania zamieszczono na Twitterze Prawa i Sprawiedliwości. Intryguje jednak jeden ważny szczegół, który od razu rzuca się w oczy, gdy spojrzymy na twarz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Po spotkaniu wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego z premierem Słowenii do sieci trafiła fotografia z tego wydarzenia, na której prezes PiS kolejny raz naciągnął maseczkę tak wysoko, że niemal zasłoniła jego oczy. Widać prezes PiS wziął sobie do serca słowa Polaków, którzy apelowali do polityków, aby przestrzegali zasad dotyczących reżimu sanitarnego. 

Przypomnijmy, że wcześniej w czwartek z Jansą spotkał się premier Mateusz Morawiecki. Słowenia od lipca br. obejmie półroczną prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Podczas tego spotkania - jak mówił szef polskiego rządu - omówiono, jak ma wyglądać słoweńska prezydencja, a także rozmawiano o bieżących problemach. "Przed nami jest nowy rozdział UE kiedy chcemy odbudować Europę po pandemii Covid-19" - oświadczył premier Morawiecki.

Podkreślił, że Polska ma grono wypróbowanych sojuszników i do tego grona należy Słowenia. Wskazał na współpracę na polu gospodarczym, politycznym i ogólnoeuropejskim. "Staramy się tak kształtować wspólnie agendę europejską, aby odpowiadała ona na bieżące obawy obywateli Europy, naszych państw - Słowenii, Polski, a także na wyzwania dnia jutrzejszego" - mówił szef polskiego rządu.

Według niego, "Polska i Słowenia skutecznie domagały się przyspieszenia dystrybucji szczepionek".

Morawiecki na konferencji odniósł się też do sprawy budowy gazociągu Nord Stream 2, mówił, że to temat, który w Europie cały czas jest "raną" i "należy załatwić go tak, aby solidarność europejska nie ucierpiała".

Podkreślił, że "Nord Stream 2 jest niemiecko-rosyjskim projektem, który destabilizuje Europę i zmniejsza bezpieczeństwo Europy". "Wzywamy Niemcy, aby zrezygnowały z tego projektu, żeby przestały dalej wpływać na faktyczną destabilizację w tej części Europy, bo może być to bardzo groźne dla Unii Europejskiej i dla wielu państw tego regionu" - apelował szef polskiego rządu.

Przekazał, że rozmowa z Janszą dotyczyła także programów, na które składa się Krajowy Plan Odbudowy.

Premier Słowenii z kolei podkreślił, że jego czwartkowa wizyta w Warszawie jest potwierdzeniem naszych bardzo dobrych relacji Polski i Słowenii. "W imieniu słoweńskiego rządu mogę powiedzieć, że w postaci Polski mamy wielkiego przyjaciela" - powiedział szef słoweńskiego rządu.

Wymienił trzy główne priorytety Słowenii, która przygotowuje się do objęcia w połowie roku prezydencji w Radzie Unii Europejskiej - przygotowanie Europy na ewentualne zagrożenia: możliwe nowe pandemie, sprawę bezpieczeństwa cybernetycznego oraz rozmowę i przyszłości Europy.

Jansza ocenił, że współpraca gospodarcza z Polską rozwija się i jest na dobrym poziomie - 2 mld euro. Zaznaczył, że pomimo pandemii ten poziom wymiany handlowej nie zmniejsza się. Pogratulował szefowi polskiego rządu "wspaniałej organizacji walki z epidemią". 

Super Raport 22.04 (Goście: Bolesław Piecha - PiS, Tomasz Trela - Nowa Lewica), Sedno Sprawy: Agnieszka Pomaska
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze