Ważny sojusznik zdradzi Kaczyńskiego?! Poseł Gowina ostrzega

2021-10-14 6:00
 Jarosław Kaczyński i Adam Bielan
Autor: Tomasz Radzik/SE Jarosław Kaczyński i Adam Bielan

Jarosław Kaczyński (72 l.) powinien obawiać się swojego nowego koalicjanta Adama Bielana (47 l.)? Poseł Porozumienia Michał Wypij (36 l.) ostrzega prezesa PiS przed Bielanem. – Zdradził już raz Jarosława Kaczyńskiego, zdradził raz Jarosława Gowina, przyjdzie pora, że zdradzi trzeci raz i też Jarosława – mówi z przekąsem poseł w rozmowie z „SE”.

Podpisanie umowy koalicyjnej z Partią Republikańską miało przybliżyć PiS do stabilnej większości parlamentarnej i zapewnić Jarosławowi Kaczyńskiemu komfort rządzenia. Czy rzeczywiście tak będzie? Odmiennego zdania jest Michał Wypij. – Zjednoczona Prawica, przybierając twarz Adama Bielana, traci resztki wiarygodności. To początek upadku – grzmi polityk, który jeszcze do niedawna był partyjnym kolegą Bielana.

Nie przegap: PILNE! Kaczyński ma nowego koalicjanta. Pozamiatane! Mamy potwierdzenie z pierwszej ręki

Ich drogi się rozeszły, kiedy część polityków Porozumienia, z Adamem Bielanem na czele, podważyła legalność przywództwa Jarosława Gowina (60 l.) w partii. Ostatecznie Bielan ze swoimi stronnikami założył Partię Republikańską i dołączył do Zjednoczonej Prawicy właśnie w miejsce Porozumienia, które przeszło do opozycji.

Nie przegap: To zaboli Kaczyńskiego! Poseł Gowina grzmi o "Zjednoczonej Lewicy"

Michał Wypij nie ma wątpliwości, że to nie ostatni raz, kiedy Adam Bielan zmienia polityczny front. – Zdradził już raz Jarosława Kaczyńskiego, zdradził raz Jarosława Gowina, przyjdzie pora, że zdradzi trzeci raz i też Jarosława – podkreśla poseł, nawiązując do odejścia Bielana z PiS w 2010 r.

Pod sondą prezentujemy galerię zdjęć z niedawnych negocjacji Adama Bielana i Jarosława Kaczyńskiego

Sonda
Czy Jarosław Kaczyński stworzy stabilną większość, czy konieczne będą przedterminowe wybory?
Express Biedrzyckiej - Adam Bielan: Żadna większa rekonstrukcja nie jest planowana
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE