Węgrzy szczepią się chińskim lekiem. My też będziemy! Po telefonie od Dudy

2021-03-01 16:54 abr
Prezydent Andrzej Duda
Autor: Marcin Gadomski

Węgry są pierwszym krajem w Europie, który pozwolił na szczepienie swoich obywateli chińską szczepionką przeciwko COVID-19. Polski rząd postanowił pójść ich śladem, dlatego premier Mateusz Morawiecki poprosił prezydenta Andrzeja Dudę, aby spytał prezydenta Chin o możliwość zakupu preparatu. Wystarczył jeden telefon i padła ważna deklaracja.

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał dziś z prezydentem Chin Xi Jinpingiem. Jednym z tematów rozmowy była współpraca w zakresie walki z koronawirusem. Poruszono też temat możliwości zakupu szczepionki przeciw koronawirusowi. – Prezydent Chin zobowiązał się dostarczyć lek do Polski – donosi agencja informacyjna Xinhua.

Super Raport 01.03 (Goście: Paweł Kukiz - Kukiz'15, Tomasz Trela - Lewica), Sedno Sprawy: Adam Niedzielski

Rozmowę obu prezydentów na temat szczepionki potwierdził Polskiej Agencji Prasowej prezydencki minister Krzysztof Szczerski, który zdradził, kto był pomysłodawcą rozmowy. – Na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego prezydent poruszył m.in. kwestię możliwości zakupu przez Polskę szczepionek na COVID-19 wyprodukowanych w Chinach – powiedział Szczerski. Dodał też, że kwestia ewentualnego zakupu chińskiej szczepionki będzie przedmiotem dalszych ustaleń na poziomie międzyrządowym.

Będą nowe obostrzenia? Wszystko wiadomo, rzecznik rządu wygadał się na konferencji

Wczoraj chińską szczepionkę, wyprodukowaną przez firmę Sinopharm przyjął premier Węgier Victor Orban. Węgry są pierwszym krajem w UE, który dopuścił stosowanie szczepionki chińskiej i rosyjskiej.

Najnowsze