Wellman MIAŻDŻY Agatę Dudę: Pierwsza Dama nie może być milczącą kukłą! [TYLKO NA SE.TV]

2016-04-07 18:01
DOROTA WELLMAN
Autor: Piotr Bławicki DOROTA WELLMAN

Dorota Wellman została nagrodzona tytułem "Kobiety Roku 2015" magazynu "Twój Styl". Z tej okazji porozmawiała z nią reporterka Superexpress.TV, Paulina Koziejowska. W programie "5 minut z Pauliną" opowiedziała m.in. o tym wyróżnieniu oraz o tym, co nią kierowało, gdy przeznaczała pieniądze za udział w reklamie na cele charytatywne. Najciekawiej jednak zrobiło się w momencie, w którym Wellman zapytana została o to, jak ocenia Agatę Kornhauser-Dudę. Okazuje się, że jest ona bardzo krytyczna względem żony prezydenta. Jak stwierdziła: - Rola Pierwszej Damy nie polega na noszeniu ładnych sukienek. Pierwsza Dama nie może być MILCZĄCĄ KUKŁĄ!

Wellman została zapytana o to, jak odbiera milczenie Agaty Dudy w sprawie obywatelskiego projektu znacząco zaostrzającego ustawę antyaborcyjną (TUTAJ). Odpowiedziała zdecydowanie: - Rola Pierwszej Damy, tak mi się wydaje, nie polega na noszeniu ładnych sukienek, dobrze dopasowanych, jak się ma taką sylwetkę. Nie polega też na tym, żeby jeździć gdzieś z mężem i go reprezentować, stać z tyłu i nie mówić nic. Rola Pierwszej Damy to rola niezwykle ważna, którą można cudownie wykorzystać dla ważnych, istotnych apektów społecznych.

Następnie kontynuowała, że prezydentowa powinna: - Odezwać się w tej sprawie, poprzeć kobiety, które niegdyś poparły jej męża, oddając na niego głos. Rolą Pierwszej Damy jest również wspomaganie osób potrzebujących, zwracanie uwagi na istotne sprawy, które dzieją się w tym kraju. Pierwsza Dama nie jest milczącą kukłą, która stoi i ładnie się uśmiecha! Pierwsza Dama ma swoje zadania. Tak uważam, że powinna pełnić swoją funkcję w tym kraju.

Jak tłumaczyła jej słowa dotyczą zarówno obecnej żony prezydenta, jak również poprzedniej. Mówiła:- Uważam, że pełnienie tej funkcji to też zadania, które stoją przed tymi kobietami i niepowtarzalna szansa, żeby to stanowisko wykorzystać. Kto go nie wykorzystuje, traci szansę na to, żeby zostać zapamiętanym i zapisanym w historii.

Na koniec dodała: -  Szkoda... Kobiety powinny pokazać, że też mają zdania i nie są tylko żonami swoich mężów prezydentów.

Zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy Pauliny z "Kobietą Roku 2015".

Zobacz także: Pierwsza dama NIE ZAJMIE stanowiska ws. aborcji

Damskie i męskie perfumy, kosmetyki do makijażu i akcesoria w super cenie! Sprawdź oferty na Douglas rabaty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE