Wiceprezes NRL wpadł w furię na wizji. Niedzielski obraził medyków?! Okropne słowa

2021-09-14 21:46
Adam Niedzielski
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Niedzielski ostro o antyszczepionkowach! Podziękował pracownikom punktu szczepień za „obronę rozumu”

W dzisiejszym "Gościu Wydarzeń" wystąpił Artur Drobniak, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej. Był wstrząśnięty słowami Adama Niedzielskiego w stosunku do medyków. Odniósł się do nich jasno: - Jeżeli chodzi o bojaźliwość, o której mówił minister zdrowia, to dość tęga obraza wszystkich zawodów medycznych. Jeżeli bojaźliwym nazywamy medyka, to trudniej się nie pomylić - mówił na wizji.

W Polsat News w "Gościu Wydarzeń" atmosfera była gorąca. Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej Artur Drobniak odniósł się nie tylko do słów Niedzielskiego, ale także do postępowania premiera. - Warunkiem naszego uczestnictwa w dzisiejszym spotkaniu z ministrem zdrowia w centrum dialogu społecznego była obecność pana premiera, tak się umówiliśmy z ministrem Niedzielskim w Karpaczu. Obiecano nam to - mówił w programie. - Jeżeli chodzi o bojaźliwość, o której mówił minister zdrowia, to dość tęga obraza wszystkich zawodów medycznych. Jeżeli bojaźliwym nazywamy medyka, to trudniej się nie pomylić. Wszyscy pamiętamy wypadek Fabio Jakobsena na mecie wyścigu kolarskiego w Katowicach, gdzie ratownik i lekarz musieli zaintubować zniekształconą twarz tego sportowca - dodał wzburzony. - Niekiedy mamy wrażenie, że spotkanie jest po to, żeby powiedzieć, że spotkanie się odbyło. Minister nie słucha argumentów merytorycznych, nie rozumie. Mamy poważne wątpliwości, czy pan minister Niedzielski ma właściwe przygotowanie merytoryczne do tego, żeby tę trudną sytuacją w systemie opieki zdrowotnej zarządzać - kontynuował wiceprezes NRL. Odpowiedział mu także na zarzuty, które notorycznie padają w jego stronę: - Minister Niedzielski komunikuje się z nami poprzez konferencje prasowe - trzeba się zastanowić, kto tu jest bojaźliwą stroną - my czy minister.

Express Biedrzyckiej - Michał WYpij: PiS to obciach. Szukają pieniędzy w kieszeniach Polaków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE