Wiec Dudy we Wrocławiu: Interwencja policji. Organizatorzy ukarani! Wybory 2020

2020-07-05 15:13 wp
Wiec Dudy we Wrocławiu: Interwencja policji. Organizatorzy ukarani!
Autor: East News Wiec Dudy we Wrocławiu: Interwencja policji. Organizatorzy ukarani!

W sobotę Prezydent RP odwiedził Wrocław. Podczas wiecu Andrzeja Dudy w stolicy Dolnego Śląska nie zabrakło kontrowersji i interwencji policji. Odbyły się tam aż dwa zgromadzenia - wiec i kontrmanifestacja. Służby stawiają zarzuty. Organizatorzy będą ukarani! Wybory 2020.

Podczas wiecu Dudy musiała interweniować policja, która uważa, że przekroczono dopuszczalny limit liczby osób. Za złamanie tej zasady organizatorom grozi 500 zł grzywny (art. 54 kodeksu wykroczeń). W sobotę we Wrocławiu spotkali się zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy obecnej głowy państwa - inicjatywa Strajk Kobiet. Jak czytamy na Onet.pl, o przyznaniu kary obydwu organizatorom zadecyduje sąd.

ZOBACZ: Nowy sondaż prezydencki: MINIMALNA różnica. Kto wygrywa? Wybory 2020

Podczas przemówienia Andrzeja Dudy, jego zwolennicy jednogłośnie wykrzykiwali jego nazwisko. Z kolei przeciwnicy nazywali go marionetką krzycząc: "Będziesz siedział", "Wypad". Najbardziej oburzyły ich słowa o adopcji dzieci i rodzinie. To mocna reakcja na decyzję Dudy o ułaskawieniu mężczyzny skazanego za pedofilię. Kolejną kontrowersją, która w ostatnim czasie roztacza się wokół obecnego prezydenta jest obniżenie pensji minimalnej Polaków

Super Raport 03.07 (Goście: Balcerowicz, Kierwiński)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze