Więcej emerytów dostanie darmowe leki! Jest już projekt ustawy

2021-07-22 5:26
Lek, leki, tabletki, pigłuki
Autor: Flickr/e-Magine Art

Świetna wiadomość dla seniorów! Jest szansa, że grono uprawnionych do otrzymywania darmowych leków 75 plus zostanie rozszerzone o pięć roczników – do 70 plus. „SE” od początku kibicuje pomysłowi rozszerzenia programu 75 plus, co podkreśla senator Krzysztof Kwiatkowski (50 l.), który przygotował projekt ustawy. – Dziękuję „Super Expressowi” za inspirację i pomoc w tym projekcie – mówi polityk.

Projekt senackiej ustawy, który rozszerza program darmowych leków 75 plus o wszystkich Polaków, którzy skończyli 70 lat, jest prawie gotowy. Musi jeszcze przejść kilka poprawek i trafi pod obrady plenarne. Na razie zatwierdziło go kilka senackich komisji, podczas których nikt nie zagłosował przeciwko niemu – większość senatorów było „za”, niektórzy wstrzymali się od głosu.

Marian Banaś zgasił Mariusza Kamińskiego! Zrobił to jednym zdaniem

Express Biedrzyckiej - Paweł Kowal: Rząd robi ludzi w konia

– Apeluję do wszystkich senatorów i posłów o przyjęcie ustawy. Cieszę się, że na komisji senackiej nie było głosu przeciw. To dobry prognostyk przed głosowaniami w Senacie i Sejmie. Apeluję o to, żeby szczególnie senatorowie PiS, którzy się wstrzymali, nie bali się podnieść ręki w Senacie za tym projektem – mówi senator Kwiatkowski. – Polscy seniorzy mają jeden z najbardziej ograniczonych systemów wsparcia w zakresie bezpłatnych leków. Jest sytuacją dramatyczną, że przeciętny emeryt mężczyzna nie dożyje do limitu bezpłatnych leków, bo średnia wieku mężczyzn w Polsce to 74 lata – dodaje.

 Gigantyczne nagrody za walkę z koronawirusem dla ludzi Dworczyka

Senat zdecyduje o losie projektu w sierpniu lub wrześniu. Później trafi on do Sejmu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE