WIELKA BURZA! Duda pozwał Wałęsę

2020-02-27 12:41 CHA
Wałęsa pokazał jak się modli
Autor: AKPA

Obecny szef „Solidarności” kontra były lider tego związku zawodowego! Przed gdańskim Sądem Okręgowym rozpoczął się dziś proces, który Piotr Duda wytoczył Lechowi Wałęsie. Kością niezgody jest grafika, którą w mediach społecznościowych umieścił były prezydent. Wiadomo już kiedy zapadnie wyrok w tej sprawie o naruszenie dóbr osobistych.

„Piotr Duda kiedyś stał tam, gdzie stało ZOMO, a teraz stoi tam, gdzie jest Solidarność” - ten wpis Lecha Wałęsy, opatrzony grafiką funkcjonariuszy wywołał nie lada burzę.

Prawnicy obecnego szefa „Solidarności” zażądali przeprosin i usunięcia posta. Były prezydent, owszem wpis z grafiką usunął. W jego miejsce dodał nowy post. „Przepraszam za opublikowanie nieopatrznie na moim profilu zdjęcia sugerującego, że stał Pan tam gdzie stało ZOMO. Zdjęcie było opatrzone nieprawdziwym opisem. Pomylono jednostki. W rzeczywistości służył Pan w dywizji powietrzno desantowej. Autor zdjęcia wprowadził mnie w błąd. Nie zmienia to jednak faktu, że stał Pan w stanie wojennym po drugiej stronie barykady niż my ludzie Solidarności” - stwierdził.

ZOBACZ TEŻ: Duda ODGRYZŁ się Wałęsie. Ale mu powiedział!


Duda postanowił dochodzić swych racji przed sądem, a proces ruszył dziś. Wałęsa się nie stawił, zaś sędzia zdecydował odebrać zeznania od Dudy. Wyrok w tej sprawie ma zapaść 26 marca.

Najnowsze