Wielka wpadka Młodych Razem. Apelują o dofinansowanie antykoncepcji TYM plakatem

2020-02-16 17:10 DP
Kraków: Partia Razem chce darmowych prezerwatyw w szkołach
Autor: Pixabay Kraków: Partia Razem chce darmowych prezerwatyw w szkołach

W bardzo nietypowy sposób o problemie ograniczonego dostępu do antykoncepcji postanowili przypomnieć działacze "Młodych Razem" czyli młodzieżówki partii Razem. W mediach społecznościowych zamieścili wpis, w którym przytaczają konkretne dane, a do wpisu dołączyli plakat... wprawiający w osłupienie!

"Według najnowszych raportów tylko co trzecia Polka ma dostęp do regularnej antykoncepcji. Nie pomaga w tym stanowisko NFZ - refunduje zaledwie dwa rodzaje tabletek, w ilości zaledwie 350 tysięcy opakowań rocznie. Plastrów antykoncepcyjnych i wkładek fundusz nie dofinansowuje" - czytamy we wpisie "Młodych Razem, który pojawił się na Twitterze w Walentynki 14 lutego.

Do danych trudno się przyczepić, ale już plakat, którym młodzi politycy opatrzyli swój wpis o antykoncepcji wydaje się mocno kontrowersyjny. Widać na nim dwie całujące się młode dziewczyny, a wszystko opatrzono napisem "Kochajcie się bezpiecznie"!

W jaki sposób antykoncepcja i zapobieganie ciąży skojarzyły się "Młodym Razem' z namiętnością łączącą dwie kobiety? Tego niestety nie wytłumaczyli. Z pewnością jednak udało się im przyciągnąć uwagę, bo pod wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Większość sprowadzających się do pytania: "po co dwóm kobietom antykoncepcja"?

Najnowsze