Powrót czternastej emerytury? Polacy zdecydowali w sondażu. Czas na ruch rządu

2022-01-25 16:30
Emeryci
Autor: SHUTTERSTOCK Emeryci

Lubimy dostawać prezenty, ale nie te jednorazowe – wynika z sondażu wykonanego przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu”. Polacy zapytani, czy ZUS powinien w tym roku ponownie wypłacić tzw. czternastą emeryturę, nie są jednoznaczni w odpowiedziach, ale zdecydowana większość postuluje powrót tego dodatku.

Trzynastka w kwietniu

Renciści i emeryci otrzymują co roku w kwietniu dodatkowe, tzw. trzynaste świadczenie w wysokości minimalnej, gwarantowanej przez ZUS emerytury. Wiosenny dodatek na stałe wpisał się w kalendarz świadczeń i większość seniorów nie wyobraża sobie, żeby mogło go zabraknąć. W listopadzie 2021 r. ZUS wypłacił przygotowaną przez rząd także tzw. czternastą emeryturę. Było to jednak tylko świadczenie jednorazowe. A szkoda, bo przy obecnej drożyźnie w sklepach i horrendalnie wysokich rachunkach za prąd i gaz, seniorom przydałby się zastrzyk gotówki.

Donald Tusk za chwilę dostanie KOSMICZNĄ EMERYTURĘ. Mamy wyliczenia. Aż się w głowie kręci!

Express Biedrzyckiej - Marek Belka: Mamy rozpad polityki gospodarczej rządu
Sondaż: Czy w 2022 powinna być wypłacona 14. emerytra?
Autor: SE/Maciej Turowicz

Czternastka w listopadzie

Potwierdzają to wyniki sondażu wykonanego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu”. Zdecydowanie chcemy czternastki! – Badanie wskazuje, że dodatkowe świadczenie chciałby dostać prawie każdy emeryt, a jest za tym także wielu Polaków w młodszym wieku. Doświadczenie wskazuje, że wszędzie tam, gdzie pojawia się możliwość otrzymania dodatkowych środków, chętnie z niej korzystamymówi ekonomista Marek Zuber. – Osoby przeciwne czternastce zapewne zdają sobie sprawę, że pieniądze nie biorą się znikąd i trzeba będzie je będzie komuś zabrać, aby przekazać emerytom – dodaje ekspert.

Znany ksiądz apeluje o dyspensę od mszy. Sprawa jest pilna!

Sonda
Czy Jarosław Kaczyński powinien iść na emeryturę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE