Wielki sukces Roberta Biedronia. Sypią się gratulacje, jest pierwszym Polakiem, który to osiągnął

2022-01-25 12:14
Robert Biedroń  przeżył chwilę grozy w samolocie lecącym do Brukseli
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Robert Biedroń

Nastąpił wielki dzień, który wielu zapamięta na długo. Eurodeputowany Robert Biedroń został właśnie przewodniczącym Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia (FEMM) w Parlamencie Europejskim. Jest pierwszym Polakiem, który obejmować będzie takie stanowisko. Jednocześnie jest także jedynym Polakiem stojącym na czele komisji europarlamentarnej w drugiej połowie kadencji PE. To ogromny sukces.

Robert Biedroń pełni funkcję eurodeputowanego socjaldemokratycznej S&D. Został wybrany na przewodniczącego Komisji FEMM. Odpowiada ona za przede wszystkim walkę z przemocą wobec kobiet, nierównością względem wynagrodzeń za wykonywaną pracę w stosunku do zarobków mężczyzn, prawami w kwestiach zdrowia seksualnego i wiele innych. Lider Nowej Lewicy jakiś czas temu stworzył rezolucję PE, która krytykuje ustawę antyaborcyjną w Polsce. Biedroń obecnie zajmuje jedno z najbardziej prestiżowych i reprezentacyjnych funkcji w Parlamencie Europejskim. Sukcesu pogratulował politykowi jego wieloletni partner na Twitterze. "Duma! Robert Biedroń został właśnie wybrany Przewodniczącym Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia Parlamentu Europejskiego. Jeśli Robert będzie dbał o równość w Europie, to ja jestem spokojny. Powodzenia Robert!" - napisał Krzysztof Śmiszek.

Poniżej galeria zdjęć historii miłości Krzysztofa Śmiszka i Roberta Biedronia

Sonda
Do kogo podobny był Robert Biedroń w młodości?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE