Wielkie nagrody w Ministerstwie Edukacji. Czarnek NIE SKĄPI grosza, 700 tysięcy na premie

2021-01-25 6:00 dnr
Czarnek rozdaje pieniadze
Autor: wydanie se

Ministerstwo Edukacji i Nauki wypięło się na ideę solidaryzowania się z Polakami w oszczędzaniu, o co upraszał poszczególne resorty premier Mateusz Morawiecki (53 l.). Minister Przemysław Czarnek (44 l.) za pieniądze podatników zesłał swym urzędnikom istną mannę z nieba!

- Dokładna kwota, jaką przeznaczono na wypłatę nagród dla pracowników MEN od 20 października 2020 r. do 8 stycznia 2021 r. to 682 749,57 zł - informuje nas biuro rzecznika prasowego MEiN. - Przyznawanie nagród uznaniowych było powiązane z osiągnięciami pracowników i było uzależnione m.in. od zaangażowania, przejawiania inicjatywy w pracy, doskonalenia sposobu jej wykonywania - tłumaczy rzecznik ministerstwa.

NIE PRZEGAP: Agata Duda spotkała się z siostrami. Nie mieli dla niej litości. Bardzo przykra sprawa, płakać się chce

Większość resortów dostosowała się do apelu premiera o „zaciskaniu pasa” w związku z pandemią koronawirusa. W Ministerstwie Obrony wypłacono jedną nagrodę w wysokości 4 ty. zł brutto. - Otrzymał ją pracownik służby cywilnej za zdany egzamin językowy - wyjaśnia urzędniczka Centrum Operacyjnego MON. Natomiast w podlegającym Mariuszowi Kamińskiemu (56 l.) MSWiA wypłacono jedną nagrodę o wysokości 2,5 tys. zł brutto, „w związku z COVID-19”, jak tłumaczy biuro rzecznika.

- Po prostu szok i niedowierzanie – komentuje nasze ustalenia Magdalena Kaszulanis, rzeczniczka prasowa Związku Nauczycielstwa Polskiego. – Za te pieniądze można by w końcu stworzyć platformę do zdalnego prowadzenia lekcji. W końcu moglibyśmy uniezależnić się od komercyjnych serwisów - uważa Kaszulanis.

ZOBACZ TAKŻE: To jest HIT! Tak Donald Tusk śpiewa kolędę. Co z jego słynnym "r"? [WIDEO]

Centrum Informacyjne Rządu nie odpowiedziało na nasze pytania, czy wypłaty w MEiN były konsultowane z kancelarią premiera oraz czy rozrzutny minister poniesie konsekwencje w związku z niedostosowaniem się do publicznych deklaracji premiera.

Ile dzieci ma Przemysław Czarnek? Będziesz w szoku! Czepiał się, że kobiety za mało rodzą
Najnowsze