Prestiżowa nagroda dla Lecha Kaczyńskiego. Brat pękał z dumy! Piękne słowa prezesa PiS

2022-01-24 21:25
 Jarosław Kaczyńsk podczas uroczystej gali Człowiek Roku tygodnika Wprost
Autor: PAP/Radek Pietruszka

Tragicznie zmarły w katastrofie smoleńskiej Lech Kaczyński został w poniedziałkowy wieczór wyróżniony prestiżową nagrodą Człowieka 30-lecia "Wprost". Odebrał ją obecny na gali jego brat, który z dumą wygłosił laudację ku jego pamięci. - Lech Kaczyński odegrał w dziejach ostatnich 30 lat bardzo znaczącą i sprawczą rolę; choć był często na drugim planie, był człowiekiem skromnym i cichym, to jednak potrafił oddziaływać na bieg wydarzeń - podkreślił wicepremier, prezes PiS Jarosława Kaczyński.

Prezes PiS odebrał w poniedziałek nagrodę Człowieka 30-lecia "Wprost" przyznaną jego zmarłemu bratu, prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.

 Czytaj także: Szczere wyznanie Kaczyńskiego. Pegasus jest w rękach polskich służb!

Przemawiając podczas gali podkreślał, że Lech Kaczyński, odegrał w dziejach ostatnich 30. lat polskiej historii bardzo znaczącą i sprawczą rolę. "Chociaż był często na drugim planie, był człowiekiem skromnym i cichym, to jednak potrafił oddziaływać na bieg wydarzeń" - powiedział Jarosław Kaczyński.

- I jeśli dzisiaj Polska wygląda tak, jak wygląda, jeżeli przy władzy są ci, którzy są, jeżeli to trwa już lata, jeżeli Polska jest także polem pewnego politycznego starcia, w którym szanse mają obydwie strony - bo żyjemy przecież w demokracji, ale dziś jedna z nich realizuje swój program daleko idących przemian w naszym kraju - to dzięki niemu - mówił. Zaznaczył przy tym, że ten program w swojej pierwotnej formie został przedstawiony opinii publicznej już przeszło 30. lat temu.

Jarosław Kaczyński ODPISAŁ Tuskowi na Twitterze! Musicie to przeczytać!

- Dzieje tego programu, dzieje tego działania, to dzieje ludzi, ale przede wszystkim dzieje organizacji politycznych, które mogły powstać i funkcjonować tylko dzięki niemu" - dodał Jarosław Kaczyński.

Laureatem nagrody Człowiek Roku "Wprost" 2021 r. został piłkarz Robert Lewandowski. Redakcja tygodnika „Wprost” od 1991 roku nagradza osoby, które w minionym roku wywarły największy wpływ na życie społeczne, polityczne czy gospodarcze w Polsce.

Sonda
Czy Jarosław Kaczyński byłby lepszym premierem od Mateusza Morawieckiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE