Wiemy, ile zarabia minister zdrowia! Ale bogacz. Co na to pielęgniarki?

2021-09-15 20:42
Adam Niedzielski, Protest Ratowników
Autor: BEATA OLEJARKA, KPRM Adam Niedzielski, Protest Ratowników

Pod kancelarią premiera już piątą dobę trwa protest pielęgniarek, ratowników i lekarzy. Tymczasem na jaw wychodzą kolejne bizantyjskie kwoty, jakie co miesiąc trafiają na konta kierownictwa resortu zdrowia. Wiemy już, że sekretarz stanu odpowiedzialny m. in. za dialog z protestującymi zarabia 16 tys. złotych. Teraz wydało się, ile zarabia sam szef resortu, minister Adam Niedzielski (49 l.).

Adam Niedzielski. Zarobki

Zarobki ministra Niedzielskiego pod lupę wzięła redakcja money.pl. Na ich pytanie o konkretne stawki pobierane przez szefa resortu ochrony zdrowia odpowiedziano, że głowa ministerstwa od sierpnia pobiera wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 14 029,10 zł brutto. Do tego doliczane są dodatki stażowy i funkcyjny, łącznie 3 757,80. W sumie daje to kwotę 17 786,90 zł brutto miesięcznie. 

Przed prezydencką podwyżką z lipca, Niedzielskiemu na konto wpływało 12 705 zł brutto. 

Przypomnijmy, że Niedzielski objął tekę ministra zdrowia pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Wcześniej był szefem Narodowego Fundusz Zdrowia. Niedługo po przejściu Niedzielskiego do rządu, Robert Mazurek dopytywał polityka, ile zarabiać będzie w rządzie i czy stracił na zmianie stanowiska. Adam Niedzielski na antenie RMF potwierdził, że zmiana pracy nie była korzystna finansowo.

Dziennikarz żartował, żeby minister nie pokazywał swojej wypłaty za pracę w rządzie swojej żonie.

Trzeba jednak przyznać, że praca ministra chcącego namówić jak najwięcej polaków do szczepień nie wygląda najłatwiej. W maju grupie antyszczepionkowców udało się zdobyć prywatny adres ministra. Wyśledzono go do jego mieszkania i obrzucono insynuacjami, groźbami oraz obelgami. 

>>>Minister Niedzielski zagrożony?! Nachodzą go we własnym domu. Pojawiło się niepokojące nagranie

>>>Szokujące wyznanie pielęgniarza. "Na rękach umierali mi ludzie, z którymi kilka godzin temu rozmawiałem"

Express Biedrzyckiej - Gabriela Morawska-Stanecka: Medycy, nie rezygnujcie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE