Wirus na pewno się pojawi. Pilna konferencja ministra zdrowia

2020-02-27 1:55 ełem
Łukasz Szumowski
Autor: Łukasz Gągulski / SE Łukasz Szumowski

Jednym głosem prezydent Andrzej Duda (48 l.) i minister zdrowia Łukasz Szumowski (48 l.) zapewnili, że Polska jest przygotowana na zachorowania Polaków na koronawirusa. - Jesteśmy pewni, że prędzej czy później wirus pojawi się w naszym kraju. Wówczas będziemy przygotowani – stwierdził minister zdrowia.


Szef resortu zdrowia zapewnił, że władze będą na bieżąco reagować na rozwój sytuacji i podkreślił, że nie ma potwierdzenia zarażenia. Szumowski zapowiedział też telekonferencję z wojewodami i szefami wojewódzkich oddziałów NFZ, podczas której miał sprawdzić stan wdrożenia zaleconych szpitalom procedur. Nastroje tonował również prezydent Andrzej Duda, który w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim (52 l.) oraz głównym inspektorem sanitarnym, Jarosławem Pinkasem (65 l.).
- Gdyby koronawirus niestety przywędrował do Polski, to wtedy chciałbym, żeby każdy obywatel i każda rodzina wiedziała (…) jakich działań [medycznych] może się spodziewać wobec siebie i swoich najbliższych – podkreślił prezydent.

Również szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk (45 l.) przekonywał, że na razie nie ma podstaw od odwoływania imprez masowych. Z kolei kierownictwo Ministerstwa Edukacji Narodowej spotka się we czwartek z kuratorami oświaty, by przypomnieć im zasady bezpieczeństwa.

Najnowsze