Wojciech Cejrowski grozi posłom i posłankom. Mówi o Auschwitz! Przesadził?

2021-11-25 10:50
Wojciech Cejrowski grozi posłom i posłankom. Mówi o Auschwitz! Przesadził?
Autor: Marcin Wziontek/Super Express, Łukasz Piecyk/Super Express

Szokujący wpis Wojciecha Cejrowskiego na facebooku. Podróżnik posłankom i posłom, którzy poprą, jak to on nazywa, „projekt o segregacji i dyskryminacji nieszczepionych osób”, grozi wpisaniem na czarną listę. Wspomina również słowa Mariana Turskiego o Auschwitz zupełnie wypaczając ich sens. Wpis Cejrowskiego wywołał ogromne poruszenie w mediach społecznościowych!

IV fala koronawirusa rozpędza się. Mamy coraz więcej nowych zakażeń, coraz więcej osób umiera. Opór części społeczeństwa przeciwko szczepieniom czy obostrzeniom jednak nie maleje. Wojciech Cejrowski, dziennikarz i podróżnik, w swoim wpisie zwraca się w tej sprawie do posłanek i posłów. - Teraz macie przegłosować: Nieszczepiony pracownik zostanie wyrzutkiem bez środków do życia, medyk straci pracę, a firmę z "nieszczepami" wykończą obostrzenia. Certyfikat z potwierdzeniem "czystości sanitarnej", niczym rasowej, ma być przepustką do normalnego życia. Jak daleko jesteście zdolni się posunąć? – czytamy.

Później było jeszcze mocniej:

Panie Posłanki! Panowie Posłowie! „Auschwitz nie spadło z nieba!”.

Przypomnijmy, że to słynne słowa Marian Turskiego, byłego więźnia niemieckiego obozu koncentracyjnego, wypowiedziane w ubiegłym roku podczas uroczystości z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Problem w tym, że swoim wpisie Cejrowski zupełnie wypaczył ich sens, co szybko mu wytknięto.

Tak się zmieniał Wojciech Cejrowski. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Na tym jednak nie koniec. Wojciech Cejrowski grozi parlamentarzystom, że jeśli będą głosować za wprowadzeniem obostrzeń dla osób niezaszczepionych, trafią na specjalną stronę – czarną listę RP. - Jeśli poprzecie jako klub i indywidualnie jakikolwiek projekt o segregacji i dyskryminacji nieszczepionych osób, Wasze zdjęcie i dane łącznie z adresem zostaną umieszczone na stronie www.czarnalistaRP.pl – czytamy. Co ciekawe, obecnie jest to tylko strona startowa na platformie wordpress.

Dolegliwości dla posłów, którzy nie posłuchają antyszczepionkowców, mogą być jednak znacznie bardziej dotkliwe. - Większość Polaków jest przeciwna segregacji i już nigdy nie oddadzą na Was głosu w wyborach. Jako obywatele będziemy dążyć do postawienia Was w stan oskarżenia za zbrodnie przeciwko ludzkości. Edukujcie się zanim weźmiecie w tym udział i nie głosujcie za medycznym apartheidem! - perorował Cejrowski.

Cały wpis wyglądał następująco:

Cejrowski na imprezie z celebrytami! To, co zrobił nie mieści się w głowie. Wielu się zdziwi
Sonda
Czy osoby niezaszczepione powinny podlegać obostrzeniom?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE