Wojna w Platformie! Trzaskowski zaatakował Budkę! Nie miał dla niego litości

2021-07-29 20:03
Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy
Autor: Marcin Wziontek/Super Express Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy

Rafał Trzaskowski kontra Borys Budka! To już wojna w Platformie Obywatelskiej! Okazuje się, że główny konkurent Donalda Tuska w walce o przywództwo w partii, czyli Rafał Trzaskowski, postanowił długo nie czekać, tylko już uderzyć w nowego szefa klubu PO Borysa Budkę. Padły ostre słowa. Prezydent Warszawy nie miał żadnej litości dla Borysa Budki, który na początku lipca dogadał się z Tuskiem w sprawie oddania władzy w Platformie, a sam został niedawno szefem klubu.

Rafał Trzaskowski nie miał wesołej miny podczas niedawnej przemowy nowego lidera PO Donalda Tuska. Nie cieszył się, bo to jemu marzyło się w przyszłości objęcie fotela lidera opozycji. Tymczasem po tym, jak Donald Tusk przeprowadza nowe porządki w partii m.in. czyniąc Borysa Budkę nowym szefem klubu ( zastąpił w tej funkcji Cezarego Tomczyka), Rafał Trzaskowski nie czekał długo z krytyką nowych władz. I przypuścił atak na Budkę. – Jesteśmy partią demokratyczną, w związku z tym każdy ma prawo do swojej opinii. Ja uważam, że Cezary Tomczyk był lepszym szefem klubu parlamentarnego niż Borys Budka. Natomiast Donald Tusk jako nowy przewodniczący postanowił na nowo poukładać stanowiska i odpowiedzialność i jako osoba, która jest szefem i bierze całą odpowiedzialność za partię ma do tego prawo. Ja to szanuję – powiedział wiceszef PO i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w Polsat News.

Trzaskowski poza PO? Znamienne słowa Pawła Zalewskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE