Wojna w Zjednoczonej Prawicy. Wyborcy PiS mają dość. Ważny apel ministra do Ziobry i Gowina

2021-04-23 5:07 Kamil Szewczyk
Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński,  Jarosław Gowin
Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin

Wojna w obozie Zjednoczonej Prawicy przybiera na sile. Koalicja Prawa i Sprawiedliwości z Solidarną Polską i Porozumieniem wisi na włosku. Wzajemne konflikty i spory potęgują także niepewność i rozdarcie wśród wyborców partii Jarosława Kaczyńskiego! Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” niemal co czwarty z nich uważa, że PiS powinien zerwać koalicję z Solidarną Polską i Porozumieniem. Tymczasem z apelem do Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina zwraca się minister Łukasz Schreiber. - Nasi koalicjanci powinni przemyśleć całą sytuację, bo jak widać, zmęczenie narasta także wśród naszych wyborców - mówi nam Schreiber.

Wojna w obozie Zjednoczonej Prawicy rozgorzała po wyborach w 2019 roku, kiedy ziobryści i gowinowcy urośli w siłę i zaczęli stawiać warunki Jarosławowi Kaczyńskiemu (72 l.). Prezes PiS nie ma zamiaru jednak ustępować, a koalicjanci mimo że są w rządzie, coraz ostrzej go krytykują. - Prezes PiS jest wściekły za to, że kwestie funduszu odbudowy i OFE stoją w miejscu, bo ziobryści nie chcą tego poprzeć. Wystawili też swojego kandydata w Rzeszowie na prezydenta, co poparł Gowin, który ostatnio na konwencji wystąpił także w silnej kontrze do nas. Nie ma już żadnej Zjednoczonej Prawicy. Każdy gra o swój interes, dlatego albo podpiszemy nową umowę koalicyjną albo się pożegnamy. Sam Gowin i Ziobro nic nie wskórają. W grę wchodzą wcześniejsze wybory albo rząd mniejszościowy – mówi nam ważny polityk PiS z otoczenia Kaczyńskiego. Tymczasem zdezorientowani całą sytuacją są także wyborcy PiS, którzy w sporej części chcą zerwania koalicji z tak zwanymi przystawkami. 

Sondaż
Autor: SE

- Fakt, że aż ponad 20 procent badanych chciałoby zerwania takiej koalicji pokazuje, że nasz elektorat jest zaniepokojony albo wręcz oburzony niektórymi działaniami naszych koalicjantów. Ziobro i Gowin powinni to przemyśleć. Zmęczenie narasta także wśród naszych wyborców – zaznacza w rozmowie z nami minister Łukasz Schreiber (34 l.), przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. - Rozdarcie polega na pewnej dezorientacji wyborców PiS, którzy w jakiejś mierze nie rozumieją na czym polega konflikt w obozie władzy, który rozgorzał po wyborach w 2019 roku. Ludzie w większości nie rozumieją głębszych przyczyn tego konfliktu, a chodzi tu głównie o to, że Ziobro i Gowin urośli w siłę i zaczęli stawiać prezesowi PiS warunki. Oczywiście większość wyborców PiS chce nadal rządów Zjednoczonej Prawicy, więc zdaje sobie sprawę, że jeśli koalicja się rozleci to źle się stanie – komentuje nam prof. Antoni Dudek, politolog z UKSW. Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster 20 kwietnia na reprezentatywnej próbie 1066 dorosłych Polaków.

NIE PRZEGAP: Sondaż: Kaczyński będzie dumny jak nigdy! Większy ból Ziobry i Gowina

Super Raport 22.04 (Goście: Bolesław Piecha - PiS, Tomasz Trela - Nowa Lewica), Sedno Sprawy: Agnieszka Pomaska
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze