Wołodymyr Zełenski pokazał się pierwszy raz od początku wojny w zupełnie innym wydaniu. Ma na sobie...

2022-05-19 11:17
Wolodymyr Zełenski
Autor: Jakub Kaminski/East News Wolodymyr Zełenski

Wołodymyr Zełenski każdego dnia od początku wojny na Ukrainie, czyli od 24 lutego, gdy doszło do pierwszych ataków Rosji, nagrywa filmiki. Ukraiński prezydent poprzez swoje nagrania przekazuje rodakom najważniejsze informacje, ale też podnosi ich na duchu. Zwykle na filmikach Zełenski wygląda tak samo, a pokazuje się w bluzach i koszulkach w kolorze khaki. Teraz jednak zaskoczył! Nagrał się mając na sobie koszulkę z haftem. Powód zmiany jest bardzo intersujący.

Zełenski w odświętnej koszuli

Wojna na Ukrainie trwa od wielu dni. Od jej wybuchu Ukraińców bardzo mocno wspiera prezydent Wołodymyr Zełenski, który każdego dnia nagrywa krótkie filmiki. W nagraniach Zełenski dzieli się tym, co robi, opisuje, jak wygląda walka Ukraińców, co się dzieje na froncie, ale też wspiera swoich rodaków. Na nagraniach Zełenski zawsze wygląda bardzo podobnie. Filmiki powstają zwykle w jego gabinecie, a polityk pojawia się ubrany nie w garnitur, ale w strojach nawiązujących do militarnych. Ma na sobie albo bluzę albo koszulkę w kolorze wojskowym, czyli zielonym, tzw. khaki. Jednak w czwartek 19 maja dokonała się pewna, ale znacząca zmiana w wyglądzie Wołodymyra Zełenskiego. Polityk nagrał film, a na sobie miał koszulę ozdobioną haftami, czyli tzw. wyszywankę. Dlaczego? Ponieważ właśnie w czwartek obchodzony jest na Ukrianie Dzień Wyszywanki. Co to za święto? Zostało ono zapoczątkowane na Ukrainie przez studentów uniwersytetu w Czerniowcach w 2007 roku. Jest poświęcone tradycyjnej, wyszywanej koszuli – wyszywance, i obchodzone jest zawsze w trzeci czwartek maja. 

Niżej zobaczcie galerię zdjęć, które pokazują, jak wojna zmieniła Wołodymyra Zełenskiego.  

Express Biedrzyckiej - prof. Jan Malicki: Zełenski to pierwszy prezydent, który może zmienić Ukrainę
Sonda
Czy Wołodymyr Zełenski jest wzorem idealnego prezydenta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE